Українська культурна спільнота закликає депутатів підтримати реальну культурну реформу

За результатами публічної дискусії «Імітація чи культурна реформа?», що відбулася 18.01.2017 у Кризовому медіа-центрі за участі широкої громадськості, культурної спільноти, політикуму, представників дипломатичних кіл було оприлюднено відкрите звернення до народних обранців, щодо відкликання законопроекту №5491 «Про Український культурний фонд», який стоїть у порядку денному цього сесійного тиждня. Текст звернення:

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ А.В.ПАРУБІЯ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ 

 

Ми, представники громадськості, ініціатори та учасники відкритої громадської дискусії «ІМІТАЦІЯ ЧИ КУЛЬТУРНА РЕФОМА?», звертаємося до народних депутатів Верховної Ради України з вимогою: 

 

1. Відкликати або проголосувати проти законопроекту №5491 «Про Український культурний фонд», який є імітацією культурної реформи. Оскільки він є кулуарним, його автори свідомо уникли громадського обговорення; пропонований у проекті фонд критично залежний від чиновників Міністерства культури та вищого керівництва країни; у ньому мінімізовано вплив громадськості та незалежних експертів на управління фонду; видатки на утримання фонду є невиправдано завищеними (до 16% від усіх надходжень!); у проекті відсутнє законодавчо гарантоване фінансування, що призведе до виникнення практики лобізму, дії корупційних схем та ручного управління у питаннях розподілу бюджету. При прийнятті даного законопроекту у такому вигляді, новостворений Український культурний фонд дублюватиме повноваження та функції Міністерства культури. Законопроект №5491 блокує на довгі роки втілення де-юро і де-факто інших реформаторських законотворчих ініціатив в соціокультурній сфері. 

 

2. Розглянути та прийняти у першому читанні законопроект №3597 «Про державний фонд гуманітарного розвитку України» як такий, що пройшов декілька раундів громадського та експертного обговорення, що  відповідає соціокультурним запитам суспільства, має прозорі та гарантовані джерела фінансування, має відкриту управлінську структуру та є реальним реформаторським кроком за кращими європейськими зразками.

 

ВІДЕОЗАПИС КОНФЕРЕНЦІЇ В УКМЦ

 

Фото: Joinfo.ua