«Українське мистецтво між революцією та війною»
Видавництво «РОДОВІД» за підтримки французько-канадського мецената і галериста П’єра-Лорана Буле готує до друку книгу «Мінливий краєвид: Українське мистецтво між революцією та війною», укладену дослідницею антропології сучасного мистецтва Наталією Чермалих. Видання складатиметься з двох частин – образотворчої та текстової. Воно вийде у двох мовних варіантах – французько-російсько-українському та англійсько-російсько-українському.
Олександр Глядєлов
До першої частини «Мінливого краєвиду…» увійдуть роботи українських художників різних поколінь: Влади Ралко, Микити Кадана, Сергія Браткова, Микити Шаленного, Марі Басташевскі, Євгенії Бєлорусець, Алевтини Кахідзе, Олександра Глядєлова, групи «Шило» та ін. До другої увійдуть розмови з художниками, записані Наталею Чермалих протягом 2014-2015 рр.
Володимир Кузнєцов. Фрагмент настінного розпису «Будуємо нову країну»
«Певно, 2014-й увійде в історію як перший поштовх, що передує низці глибоких тектонічних зсувів, які назавжди змінили український політичний пейзаж: революційний Майдан, анексований Крим, військові дії на Донбасі…У нашій книзі я намагалася осмислити цю фрагментарну політичну дійсність у діалозі з художниками і фотографами, які спостерігали, передчували і переживали зміни в житті сучасної України», — пояснює концепцію видання авторка.
Микита Кадан
Книга «Мінливий краєвид: Українське мистецтво між революцією та війною» буде презентована у квітні на фестивалі «Книжковий Арсенал».