Українські художники презентують килими на Івано-Франківщині

8 квітня в арт-просторі Zenko Foundation (с. Татарів, Івано-Франківська область) відкривається масштабний проект «Килим. Сучасні українські митці». У ньому актуальні вітчизняні художники поєднають минуле та сьогодення. Разом із тим виставка зробить внесок у децентралізацію українського мистецтва і доведе, що воно розвивається не лише в столиці.

 

Сергій Петлюк

 

Куратори – про проект:

 

Ігор Абрамович: «Як і тканий килим, на полотні якого містяться символи з різним змістовим наповненням і у якого завжди є два боки, – лицевий і зворотній, – сучасне мистецтво відображає різні складники дійсності: естетичні та ідейні, позитивні та негативні, лицевий і зворотний її бік. Завжди актуальні теми життя і смерті, мінливості людської долі, закодовані у килимових візерунках, з особливою гостротою постають за нинішніх, вкрай драматичних і бурхливих обставин існування нашої країни».

 

Олександр Соловйов: «Об’єднані ідеєю проекту, його виразною концепцією, індивідуальні висловлювання українських художників, такі несхожі один на одного за змістом і стилем, формують дивовижно цілісне “ткане полотно”, сповнений символів багатовимірний “Килим”».

 

Роман Мінін

 

Юрій Пікуль

 

Учасники проекту «Килим. Сучасні українські митці»: Катерина Берлова, Назар Білик, Мирослав Вайда, Артем Волокітін, Олексій Золотарьов, Дар’я Кольцова, Антон Логов, Тетяна Малиновська, Роман Мінін, Роман Михайлов, Сергій Петлюк, Юрій Пікуль, Степан Рябченко, Олексій Сай, Андрій Сидоренко, Ганна Сороковая, Олексій Яловега.

 

Відвідати виставку можна до 15 червня.