«Укрпошта» випустила марку за відеороботою Зінаїди Ліхачевої

До 20-ї річниці Ukrainian Fashion Week Головна пошта країни «Укрпошта», яка має виключне право на видання та введення в обіг поштових марок, ввела в обіг художню поштову марку, присвячену найбільшій події національної модної індустрії, пише авторка In-Art Галина Брайловська. 

 

Ukrainian Fashion Week вперше було проведено у листопаді 1997 року. Він став першою професійною фешн-акцією на території Східної Європи. За 20 років свого існування Тиждень Моди, що об'єднав провідних дизайнерів України, сприяв становленню та розвитку багатьох вітчизняних виробників одягу, а також розвитку української моди загалом.

 

0342.ua

 

Прообразом поштової марки, присвяченої 20-річчю UFW, стала відеоробота української художниці Зінаїди Ліхачевої «Трансформація» (2012), вперше представлена на бієнале сучасного мистецтва «Arsenale 2012» у Києві. У своєму мистецтві Зінаїда розкриває розмаїття культурних і соціальних ритуалів, що закарбовані у сакральних символах зародження життя та відходу з нього, нескінченну трансформацію матеріального світу у вічність духу. 

Наклад поштової марки – 130 тис. примірників. До марки також випущено конверт «перший день» та поштівка. Презентація та спеціальне погашення поштової марки відбулося 3 вересня 2017 року в м. Києві на Головпоштамті.