Унікальна виставка архівних фотографій відкриється у Покровську

9 вересня о 18.00 у просторі Соборного скверу міста Покровська Донецької області відкриється унікальна виставка «Втрачена мозаїка Марка Залізняка». Виставка представить близько 50 робіт видатного українського фотографа Марка Залізняка (Желізняка).

 

Усі зображення надано організаторами

 

Марко Залізняк народився 1893 року. У 12 років він почав експериментувати з фотокамерою. Він пройшов Першу світову війну, отримав тяжке поранення, був мобілізований до лав Червоної армії наприкінці 1920-х, пережив Голодомор (залишивши надважливі свідчення), пройшов Другу світову війну (отримавши друге поранення), відстояв чесне ім’я у протиборстві з владою після свого повернення. І що б з ним не траплялося, який би вир історії не захоплював, щоразу він опинявся в епіцентрі.

 

Експозиція має на меті поставити питання про механізми функціонування історичної пам’яті та творчого спадку.

 

 

Куратор проекту – Олександр Михед, організатор – ГО Гараж Генг. Виставка проходить за підтримки Покровської міської ради, Покровського історичного музею та Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, м. Київ.

 

Виставка є частиною соціально-дослідницького проекту «Міфологема міста», який засновується на результатах обговорень і досліджень ідентичності та історії Покровська. Ціль проекту — віднайти ті образи, що, як унікально «свої» для містян, дозволяють зрозуміти своєрідність окремого міста у просторі сучасного мистецтва.

 

* * *

«Міфологема міста» є складовою проекту «Метамісто: Схід», що реалізується в рамках програми «Код Міста».

 

«Код Міста» — це довготривала програма, що реалізується у взаємодії і співпраці діячів культури, аналітиків, підприємців, державних діячів і громад, які займаються розвитком міст. Здійснення програми координує громадська організація «Гараж Генг». «Метамісто: Схід» проект для невеликих міст, який допомагає містам та їх мешканцям виявити вектори культурного, урбаністичного, економічного, особистісного розвитку та реалізовується у шести містах Донецької і Луганської областей – Лисичанську, Бахмуті, Покровську, Сєвєродонецьку, Костянтинівці та Добропіллі в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», яка здійснюється Pact в Україні, та проекту UCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської довіри, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).