Урбаністи знайдуть місце для арту в публічному просторі Києва

Сьогодні, 28 квітня, о 14:00 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ; вул. Хрещатик, 2) відбудеться круглий стіл з питань проблем оформлення публічних просторів Києва. Архітектори та урбаністи поговорять про місце арт-об’єктів  та інших елементів в міському ландшафті столиці.

 

Ілюстрація до проекту

 

Останні роки публічний простір Києва потерпає не тільки від свавільних стратегій будівничих компаній, але і від хаотичного розміщення в історичній частині міста муралів, вивісок, самодіяльних «арт-об’єктів». Причиною цього є відсутність дієвого механізму прийняття рішень щодо його благоустрою та оформлення публічних просторів. Як правило рішення приймаються без належних обговорень з представниками громадянського суспільства та без залучення спеціалістів з архітектури та урбаністки.

Експерти з урбаністики, активісти та чиновники зберуться на круглий стіл для обговорення оформлення, благоустрою публічного простору міста та пошуку можливих рішень окреслених проблем.

Питання для обговорення:

 
• Яким чином відбувається прийняття рішень щодо оформлення публічного простору?
• Як досягти залучення фахових спеціалістів з дослідження міста до прийняття рішень?
• Які механізми необхідні для прийняття прозорих рішень щодо використання публічного простору міста?
• Які найкращі практики повинні бути використані при розробці плану та стратегії благоустрою урбаністичного простору? 

До розмови запрошені: Олег Гаряга, голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації; Олексій Резніков, заступник голови Київської міської державної адміністрації; Олег Тацій, в.о. головного архітектора Києва; Тарас Панчій, в.о. директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації; Ганна Бондар, заступниця головного архітектора міста Києва; Iлля Сагайдак, заступник голови Київської міської державної адміністрації; Евгенія Кулеба, засновниця ГО «Місто-сад»; Ігор Тищенко, дослідник міста (аналітичний центр CEDOS), редактор «MISTOSITE»; Катерина Гончарова, координатор проекту «Право на місто»; Юлія Попова, координаторка програми «Сприяння демократії» представництва фонду Гайнріха Бьолля в Україні; Ігор Скляревський, дизайнер, «Агенти змін».

Модерація: Владислава Осьмак, культуролог, Центр урбаністичних студій НаУКМА.

Організатори: Доступ до правди ГО «Центр UA», Платформа «Стратиграфія»; Український кризовий медіа-центр.