В музеї Шевченка відкривається виставка Микити Шаленного «Четверте парадне»

У вівторок, 14 жовтня, о 19 годині в Національному музеї Тараса Шевченка відкриється виставка Микити Шаленного «Четверте парадне».

 

У своєму персональному проекті в Києві дніпропетровський художник представить сім живописних робіт, в яких образи середньовіччя зображені на тлі інтер’єрів під’їздів сучасних багатоквартирних будинків.

 

«Багатоквартирний будинок можна порівняти із певним хутором чи середньовічним поселенням, де дуже часто складаються специфічні стосунки між істотами, що там проживають, коментує концепцію виставки куратор Костянтин Дорошенко.  Істота, яку ми зустрічаємо в під’їзді будь-якого багатоповерхового будинку, не може бути нами з точністю ідентифікована. І ось у цьому для мене дуже цікава гра, яку затіяв Шаленний, із потраплянням образів нібито з інших світів в під’їзди багатоквартирних будинків».

 

Робота Микити Шаленного

 

За словами куратора, замість традиційного експонування в одній із зал музею, було вирішено продовжити закладену в циклі Шаленного гру і розмістити роботи в дуже специфічних і несподіваних місцях, в яких відвідувачі музеїв зазвичай зустріти мистецтво не очікують.

 

Микита Шаленний народився у 1982 році в Дніпропетровську. Закінчив Придніпровську державну академію будівництва і архітектури. Працює в жанрах живопису, фотографії, відео та інсталяцій. Переможець в номінації «Приз громадськості» Премії PinchukArtCentre (2011). Учасник багатьох групових і персональних виставок в Україні та за кордоном. Живе і працює у Дніпропетровську.

 

Робота Микити Шаленного

 

Костянтин Дорошенко  арт-критик, куратор, радіоведучий. Входить до ТОП-5 найвпливовіших кураторів (2013) і ТОП-10 провідних арт-критиків України нульових (за версією журналу Art Ukraine). Куратор художніх проектів в Києві, Пекіні (КНР), Маямі (США) і Бішкеку (Киргизстан). Живе та працює в Києві.

 

Виставка експонуватиметься до 16 листопада.