В НХМУ відкриється ретроспективна виставка творів Федора Кричевського

Національний художній музей України представляє ретроспективну виставку творчості Федора Кричевського «Майстер і Час», приурочену до 100-ї річниці від дня заснування Української академії мистецтва. Творчість Федора Кричевського є однією з найвизначніших сторінок українського мистецтва ХХ століття. Його доробок посідає чільне місце в скарбниці української культури. Найвідоміші  твори: «Наречена» (1910), «Три віки» (1913), триптих «Життя» (1925–1927), «Свати» (1928), «Переможці Врангеля» (1934–1935), «Веселі доярки» (1937), цикл картин за поемою Т. Шевченка «Катерина» (1937–1940) та багато інших.

 

Ф. Кричевський. Любов. Ліва частина триптиха «Життя». 1925-1927. Полотно, темпера

Усі зображення надано організаторами

 

Федір Кричевський – засновник національної мистецької школи України. Його творчість яскрава, індивідуальна, сповнена любові до життя і свободи. Характерний стиль у малярстві Кричевського – чіткість форм та виразність ліній, багатство колірної гами.

 

Ф. Кричевський. Хлопчик з пташкою (Роман Кричевський, син художника). 1923-1924. Дерево, темпера

 

Федір Кричевський – керівник Київського художнього училища, перший ректор Української академії мистецтва, майстер історичної і тематичної картини, відомий портретист. Виставка «Майстер і Час» відкриває маловідомі сторінки життя та творчості митця: архівні матеріали, малярські та графічні твори. На виставці буде представлено загалом близько 200 робіт. До експозиції увійдуть твори як з власних фондів Національного художнього музею, так і з інших музеїв України – Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького, Харківського художнього музею, Національного музею Тараса Шевченка. На особливу увагу заслуговують унікальні архівні матеріали, збережені у родині, що близько товаришувала з удовою Федора Кричевського Наталею Павлівною. Для кращого сприйняття та осмислення культурної атмосфери, різних етапів творчості, розуміння складних перипетій мистецької долі художника куратори пропонують експонування архівних матеріалів у вигляді фотоінсталяцій.

 

Ф. Кричевський. Катерина замріяна. 1937-1940

 

Одним з головних акцентів виставки є графічні роботи майстра з приватної збірки та з музейних фондів, які дозволяють побачити процес творчого пошуку, еволюції образних рішень шедеврів майстра (триптих «Життя», «Автопортрет», «Катерина» тощо).

 

Виставка розгоратиметься у трьох виставкових залах музею на другому поверсі, а також у аванзалі першого поверху.

 

Ф. Кричевський. Торс. 1910-і рр.

 

В рамках виставки передбачається презентація каталогу.

 

Відкриття: 23 червня 2017 року о 18:30.