В Одесі покажуть проект «КRAÏNA: Я – земля» канадської фотографки

16 вересня о 18.00 в одеській галереї NT-Gallery (Лідерсівський бульвар, 5) відбудеться відкриття виставки «КRAÏNA: Я – земля» канадсько-української фотографки Лесі Марущак. Проект «КRAÏNA: Я – земля» – це вияв поваги до Канади, яка цього року святкує своє 150-річчя. Це однин із проектів, що протягом 2017 року проводяться в Україні з нагоди святкування цієї дати.

 

Мультимедійна інсталяція проекту – це своєрідна"уявна географія", де розмиті час, ідентичність, історія та абстрактні духовні поняття.

 

 

Сенсом свого життя Леся Марущак вважає відносини з землею. Центральними елементами серії її робіт є нестабільність людського існування та фотографії, що провокуютьзацікавленість глядача.Ключовим елементом серії є старі пошкоджені фотографії, що були допрацьовані та оновлені Лесею. Як примари минулого вони представлені на шовкових полотнах, що можуть колихатися від вітру в експозиційному просторі. Їхня майже напівпрозора чорно-біла присутність, відтінена охрою та кіноваром через багаторічну бездоглядність, визначає сумну, мрійливу і приглушену палітру серії.

 

​​Величезні безперервні віньєтки крижаних канадських прерій — місця, де масштаби і відстань важко осягнути. Великоформатні фотоніби кличуть нас до свого простору і запрошують фізично відчути масштаби ландшафтів канадських прерій. Чорнополісне втілення долі — цеключова ідея КRAÏNИ, якою пронизана уся серія робіт есі. Прогулянкибосоніж, — як це робили її предки, коли приїхали до Канади, — це як зв’язок із матір’ю, Батьківщиною та рідною землею; цесвого роду метафора пам'яті.

 

Проект «КRAÏNA: Я – земля» спонукає не забувати своє етнічне коріння і не втрачати власну ідентичність, культуру і традиціїпопри глобалізаційні процеси сучасного суспільства та питання імміграції.

 

Окрім  Одеси, виставковий проект «КRAÏNA: Я – земля” буде представленийтакож у Харкові, Львові і  Києві. 

 

* * *

Олеся Марущак, відома своєю поетичною чутливістю, є визнаним митцем сучасності. Вона розкриває внутрішню красу, заперечуючи місце і час. Народилася у 1961 році в Альвені (Канада), де й провела своє дитинство серед  канадських прерій. Пізніше отримала ступінь магістра з етнографії у Саскачеванському університеті, а також ступінь МВА в  Університеті Оттави.   

 

Натхненна роботами Альберто Джакометті та Пітера Ліндберга, Марущак почала досліджувати суть краси і людства, наше місце у просторі та часі, пам'ять та ідентичність. Ліндберг, який визнаний одним із найвпливовіших фотографів сучасності, сказав про Марущак таке: "Я захоплююся чесністю вашої роботи і відчуваю вашу любов та співчуття у всіх ваших фотографіях, які я знаю і люблю". Її роботи спонукають до візуального вивчення нашого розуміння одвічних тем людства.

 

Роботи Марущак знаходяться у різних національних та міжнародних приватних і громадських колекціях. Олеся отримала чимало нагород, серед яких Премія генерального губернатора Канади (theGovernor General of Canada's Caring Award) та Премія Суверенних медалей (the Sovereign Medal Аward). Нині Олеся Марущак мешкає в Оттаві та Альвені.