В Одесі відкрилася виставка Віктора Сидоренка “Атональна реальність”

31 травня в Одеському музеї західного і східного мистецтва відбулося відкриття виставкового проекту одного з найяскравіших і найвпливовіших художників України Віктора Сидоренка.

 

Виставковий проект «Атональна реальність» присвячений двосторонньому пошуку гармонійного в атональному і реального в образному; ставить питання про соціум, гуманізм і самоідентифікацію сучасної людини в контексті соціальних і історичних процесів. Атональність — не дисгармонія, а інверсія цілісної загальноприйнятої системи, яку ми намагаємося для себе визначити і відобразити словесно. Звук, на думку Сидоренко, — це енергія, що оточує нас і впливає на нас.

 

Усі зображення надано організаторами

 

Ритм звуку має свій малюнок, своє графічне зображення або ЗНАК. Потоки звукових хвиль спускаються на Землю з певною частотою і впливають на кожну клітину живої матерії. Ми самі є носіями цих частот і чим чистіше ми сприймаємо цей звук, тим легше стати тим, кого називають «творцем» або «творчою людиною».

 

Звук, його частота мають величезний вплив на людину, і чим чистішими ми входимо в резонанс з частотою Сонячних вібрацій, тим чистіше звучить НОТА творчості, натхнення, здоров'я і процвітання.

 

Мистецтво Віктора Сидоренко є рідкісним прикладом з'єднання потужної образності візуального втілення і активного дослідження проблематики взаємодії суб'єктів і об'єктів реальності.

 

 

Протягом останніх років художник багато працює над промальовуванням феномена героя, як якоїсь виразної метафори дій, вчинків, переживань і роздумів. Поміщений герой в реальний контекст нашого суспільства. Суспільства споживання, де герой виконує його бажання.

 

Персонаж Сидоренко — пошуковий персонаж. Він перебуває в сталості пошуку точки іменування тих координат, в яких розташований. Самоідентифікація, «перевірка справжності», нескінченне порівняння з самим собою актуальні у всі часи.

 

 

Принципова визначеність вектору дослідження і розвиток її смислової образності для Сидоренко визначилася ще в 1996 році, в проекті «Амнезія», де вперше з'явився універсальний персонаж  «людина в кальсонах»: напіводягнена людина у спідній білизні, яку в нашій країні протягом майже століття носили всі соціальні шари. Художник вважає, що цей персонаж залишається актуальним і в 2018 році. Наш неусвідомлений, не проаналізований досвід повертається в суспільну свідомість незжитими міфами і соціальними комплексами. Минуле розростається до величезних розмірів, приростаючи в своїй нетутешності до теперішнього, здійснюючи експансію і віднімаючи простір. Іноді минуле стає просто безмежним.

 

Виставка «Атональна реальність» присвячена герою. Герою нашого часу зі слідами минулого на планах в майбутнє, що має шалене бажання позбутися не тільки від вантажу і відповідальності своєї пам'яті, але і від самої можливості рефлексії. Цей герой в пошуку, цей герой в дорозі. Історія ще не закінчена ...

 

Виставка триватиме до 14 червня 2018 року.

 

 

Про художника: 

 

Віктор Сидоренко  живописець, куратор, публіцист, дослідник. Дійсний член (академік) і віце-президент Національної академії мистецтв України, Народний художник України, Кандидат мистецтвознавства, професор живопису. Директор інституту проблем сучасного мистецтва.