В Одесі виявили розпис Бойчука

У Палаці студентів (будівлі Селянського банку) в Одесі було виявлено розпис, виконаний у 1928 році Михайлом Бойчуком та Антоніною Івановою. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив історик та урбаніст Кирило Ліпатов, зазначивши також, що інших робіт бойчукістів в Одесі не збереглося. 

 

Фреска, віднайдена в Палаці студентів

 

Фреску в приміщенні Палацу знайшли випадково під товстим шаром фарби, який почав руйнуватися внаслідок складних січневих погодних умов. Колишня будівля Селянського банку, збудована Юрієм Дмитренко, є пам'яткою архітектури та перебуває у власності обласної ради міста. Сьогодні приміщення історичної споруди здається в оренду різним структурам.

 

Михайло Бойчук — український художник, маляр-монументаліст, лідер групи «бойчукістів». Один із засновників монументального мистецтва України ХХ століття. Представник Розстріляного відродження. Один з ініціаторів заснування Української академії мистецтва (нині — Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) в 1917 році.

 

Нагадаємо, що у грудні минулого року вулиця Кіквідзе в Києві стала вулицею Михайла Бойчука, а у 2017 році НАОМА святкує 100-річчя.