В Українському домі буде Музей Революції Гідності?

Організація «Реанімаційний Пакет Реформ» звернулася до української влади з проханням створити Музей Героїв Небесної Сотні – Революції Гідності на базі Українського дому в Києві. На думку її представників, саме ця будівля була важливим оплотом подій 2013-2014 років на Майдані Незалежності в столиці і може стати тимчасовою базою фонду музею до створення його повноцінного приміщення.

 

Український дім. Фото: wikipedia.org

 

На сайті РПР повідомляється, що Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності був створений Указами Президента України та Розпорядженнями Кабінету Міністрів ще на початку 2016 року. Робоча група проекту зібрала близько 2000 артефактів, створила концепцію музеєфікації подій на Майдані, провела низку виставок в Україна та за кордоном, однак із реальною базою та локацією для нього не визначилися досі, тому тимчасовий фонд закладу зберігається в деяких музеях Києва.

 

«Під час Євромайдану Український дім став відкритим суспільно-культурним простором. Однак сьогодні Український дім використовується не за своїм цільовим призначенням. Фактично він перетворився на майданчик для комерційних та торгівельних заходів, наявні площі всередині та навколо будівлі використовуються не раціонально. Цілісна стратегія розвитку Українського дому як культурного та суспільного центру – відсутня. Розташування Музею в Українському домі дозволить не лише ідеологічно завершити переформатування будівлі колишнього музею Леніна, але і надати йому нового сучасного звучання», – повідомляється на сайті «Реанімаційного пакету реформ».

 

Джерело: rpr.org.ua