Вибране з творчості Сергія Біби побачили словацькі глядачі

9 жовтня в приміщенні історичного готелю Bankov, що в словацькому місті Кошице, відкрилася персональна виставка закарпатського художника Сергія Біби. Експозицію, шо проходить за підтримки Генерального консула Словацької Республіки в м. Ужгороді Мирослава Мойжіти, представляє відома кошицька галерея Veba. Її засновник Душан Балаж є й куратором виставки.

 

Сергій Біба – закарпатський живописець, графік, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі. Митець працює в жанрі живопису, графіки та інсталяції, експериментує з формою, кольорами, фактурою, весь час перебуває у творчому пошуку нових технічних прийомів, способів самовираження. Автор майже десятка персональних виставок в Україні та за кордоном.

Усі зображення надані організаторами 


Представлена в Кошице експозиція – вже друга цьогорічна персональна виставка митця, перша спільна з сином відбулася у приміщенні Генерального консульства Словацької Республіки в м. Ужгороді. Тісна співпраця з дипломатичною установою продовжилася і вилилася в можливість ширше познайомити словацького глядача з творчістю митця.

 

Усі представлені роботи, а їх 53, виконані в абстрактному стилі. Написані в різні періоди часу і, відповідно, віддзеркалюють світосприйняття художника на кожному етапі творчості, його роздуми над тими чи іншими темами, його пошуки та знахідки. «Можна сказати, що це свого роду ретроспективна виставка, я пропоную глядачеві твори, виконані в різні роки, тематичні напрацювання, зокрема, тут є роботи з серії «Поверхня», «Зсуви» та інші», – розповів Сергій Біба. Побачать словацькі поціновувачі мистецтва й п’ять полотен, роботу над якими митець завершив буквально в переддень виставки, вони експонуються вперше.

 

Зі слів Сергія Біби, ця експозиція в словацькому Кошице була запланована давно, років п’ять тому, але через різні об’єктивні та суб’єктивні чинники відкладалася. Проте останнім часом співпали всі зірки, і виставка нарешті потрапила на розсуд словацького глядача. Очевидно, так мало статися, бо словацькі поціновувачі мистецтва сприйняли подію дуже добре, на адресу Сергія Біби під час відкриття прозвучало чимало схвальних відгуків.

 

«Уся творчість – це пошук. Наше життя – це постійний процес, рух, навчання», – каже художник і зізнається, що вже працює над новим проектом, який планує представити наступного року у Львові.    

 

У Кошіце оглянути виставку можна буде впродовж двох місяців, відтак, перед новорічними святами, вона поїде в Требішов та столицю Словаччини місто Братіслава, де буде почергово представлена в 2019 році.