Видатні філософи та історики сучасності прочитають лекції в Києві

Центр візуальної культури оголошує про проведення другої частини Київського Інтернаціоналу – Київської бієнале 2017 під назвою Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ, що відбудеться у Будинку кіно з 11 по 25 травня 2018 року.

 

В рамках проекту Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ, що проходитиме у форматі міжнародного форуму мистецтва й знання, в Україні вперше виступлять з лекціями такі видатні філософи та історики сучасності, як Жак Рансьєр (Франція), Шанталь Муфф (Бельгія), Аляйда Ассман (Німеччина), Аґнес Хеллер (Угорщина) та Алєксєй Юрчак (США).

 

Французький філософ Жак Рансьєр – один із лекторів проекту Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ

Фото: Left.BY

 

Проект дослідить політичну та культурну спадщину протестів і боротьби 1968 року з перспективи п'ятдесяти років потому, беручи до уваги суперечності цього історичного моменту для Західної та Східної Європи. Травень 1968-го залишається символом звільнення та бунту проти закоренілих владних структур, а також культурним і мистецьким орієнтиром для Західної Європи, в той час коли для Східної Європи актуальнішою, очевидно, є 50-та річниця Празької весни та радянської військової інтервенції у Чехословаччину. Проект Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ зіставляє суперечливі виміри цих подій, що продовжують визначати політичні та культурні розбіжності на континенті.

 

Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ розпочнеться з лекції французького філософа Жака Рансьєра «Реполітизуючи французький 68-й», що відбудеться 11 травня. Шанталь Муфф, політична мислителька з Бельгії, прочитає лекцію «Афекти демократії» 18 травня. А 19 травня за участі видатної угорської філософині Аґнес Хеллер відбудеться симпозіум «Жива газета. Спадок Празької весни сьогодні». У програмі також зустрічі з художниками та презентації, зокрема від голландської студії графічного дизайну Experimental Jetset (12 травня) та хорватського художника Іґоря Грубіча (13 травня). На завершення проекту відбудуться лекція німецької історикині та культурної антропологині Аляйди Ассман «1968 у Німеччині: покоління з двома етапами та обличчями» (23 травня) і лекція американського культурного антрополога російського походження Алєксєя Юрчака «Лабораторія майбутнього: тіло Леніна між біохімією та мистецтвом» (25 травня).

 

Адреса локації проекту – київський Будинок кіно (вул. Саксаганського, 6).


Вхід на всі заходи – вільний. 

 

 

Організатор Центр візуальної культури (Київ).

 

Автори емблеми Experimental Jetset, Амстердам 2018.

 

Інституційні партнери: De Balie (Амстердам, Нідерланди), European University Viadrina (Франкфурт-на-Одері, Німеччина), Krytyka Polityczna (Варшава, Польща), Medusa Books (Київ, Україна), tranzit.cz (Прага, Чехія).

 

За підтримки: Bundeszentrale für politische Bildung, Goethe-Institut в Україні, Prince Claus Fund.

 

Центр візуальної культури (ЦВК) це незалежна культурна інституція в Києві, що 2018 року відзначає десятиліття свого заснування та залучення у видавничу та виставкову діяльність, наукові дослідження, проведення публічних лекцій, дискусій і конференцій. У 2015 році Центр візуальної культури отримав нагороду Європейської культурної фундації ім. принцеси Марґріт та був організатором Київської бієнале 2015 «Київська школа», яку курували Хедвіґ Заксенхубер та Ґеорґ Шоллхаммер (Австрія). 2017 року Центр виступив організатором та куратором Київського ІнтернаціоналуКиївської бієнале 2017, в рамках якої відбулася серія виставок, лекцій, дискусій та воркшопів за участі відомих міжнародних мислителів та художників, присвячених дослідженню та віднайденню емансипативного потенціалу в ідеї політичного Інтернаціоналу.