Видавництво ArtHuss представляє виставковий проект “Однаково різні”

26 квітня, о 18.30 у виставковому просторі Інституту проблем сучасного мистецтва відбудеться відкриття серії проектів видавництва ArtHuss «Однаково різні». Експозиція об’єднає творчість чотирьох митців: Сергія Савченка, Ніни Мурашкіної, Костянтина Зоркіна та Дмитра Молдованова. 

 

За словами ідеолога та одного з учасників проекту Сергія Савченка, в основі ідеї лежить розуміння діяльності художника – головним фактором є його ідентичність чи унікальність. «Кожен з нас є таким, але у випадку з художником – це головна професійна якість. Художник – це той, хто здобуває своєю працю те, що має великі шанси так і не стати поміченим. Лише невелика частина створеного насправді стає помітною, чи навіть популярною. Художник як ніхто залежить від випадку та вибирає цей шлях усвідомлено», – розказав Савченко.

 

Робота Сергія Савченка

Усі зображення надано організаторами

 

В рамках  події, Сергій Савченко  покаже свій   проект «Образотворчі  потреби престарілих немовлят» , Своєрідні  роздуми-рефлексії   над природою авторів глобальних конфліктів. Проект включатиме в себе роботи із серії «Барвисті війни» та  анімаційний  фільм «Вибрана Історія західної цивілізації»

 

Живописна серія Ніни Мурашкіної, що буде представлена на виставці, продовжить історію нового арт-буку художниці «Ninochka». «Круглі роботи – вони як сфери, як окремий всесвіт, який можна відчути, стрибнувши в середину. Мої ідеї в мистецтві спрямовані в середину, це внутрішня рефлексія з елементами гротеску та фемінного ракурсу сприйняття реальності, чуттєвий світ з його пристрастями, потаємними бажаннями та надіями. Виявлення діонісійського начала, шаленість кольору, з повністю міфічними персонажами. Гармонія лінійного пластичного рисунка, з паралеллю до українського наївного мистецтва, парсуни, а також до народної ікони», – відмітила мисткиня.

 

Робота Ніни Мурашкіної

 

Наїв буде представлений на виставці роботами Дмитра Молдованова, хоча сам художник говорить, «що не варто прив’язуватися до слів та назв. Немає різниці, символіст ти, примітивіст чи абстракціоніст. Є твій живопис і все тут». «Мені дуже цікаво взяти участь у цій колективній експозиції. Моя ідея така – показати світ так, начебто ми бачимо його востаннє»  – розкриває суть своїх надзвичайно яскравих робіт Молдованов.

 

Фрагмент роботи Дмитра Молдованова

 

Містичний художник, скульптор, перфомансист Костянтин Зоркін прокоментував свою участь у проекті таким чином: «Коли я вдихаю вітер, що дме в обличчя, чи чую птахів зранку, чи стою під дощем, я питаю себе, що можна робити руками, очима, розумом та душею, рівне по силі цим простим та величним відчуттям. Неможливо зробити дерево, зсунути мільйони кубометрів повітря та сяяти на сонці, як вода на озері. Мої сили та час обмежені рамками мого життя. Я вибрав шлях художника, щоб відповісти на виклик (або питання) світу у спробі зробити своє існування на землі осмисленим та наповненим, у передчутті радості вільних та усвідомлених дій».

 

Костянтин Зоркін

 

На відкритті відбудеться перфоманс від  Костянтина Зоркіна та Олександра Рєзнікова «День Кита». Аудіо-візуальне дійство побудоване за структурою ритуального жертвоприношення, де глядачі зможуть відчути себе частиною Великого та Невідомого, причастившись від символічного жертовного Кита.

 

Організатор проекту, власник видавництва ArtHuss, Костянтин Кожемяка підкреслив об’єднуючу ідею всього проекту. «Надалі це можуть бути виставки ілюстраторів, фотохудожників, музикантів. Блискуча ідея Сергія Савченко! Дана серія проектів – моя особиста соціальна інвестиція. Також подібні виставки дозволяють інтегруватися до арт-екосистеми, адже, займаючись виключно видавництвом книжок і при цьому нічого не робити на практиці, можна залишитись поза своєю аудиторією, поза контекстом» – резюмував організатор «Однаково різних».

 

Виставка працюватиме до 14 травня за адресою: Київ, Інститут проблем сучасного мистецтва, вул. Євгена Коновальця, 18Д. Вхід вільний.

 

Подія у Фейсбук