Відкриття художнього проекту «Громадянський містицизм»
14 березня в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України (вул. Щорса, 18‐Д, Київ) відкриється художній проект «Громадянський містицизм», у якому представлено живопис, графіку, фото, відео та об’єкти. Куратори проекту: Андрій Сидоренко (ІПСМ НАМ України), Катерина Макухіна (SF-Group), Олекса Манн.
Сьогодні завдяки революційним змінам в Україні багато людей стали свідками зародження нового рівня суспільних відносин, побудованого не на контролі, а на самоорганізації та ініціативі. Усвідомлення своєї участі у мінливому процесі, що дає надії мільйонам людей, прибирає як фобії, так і страхи, звільняючи могутні сили на боротьбу з будь-якими спробами експансії. Стихійний розвиток подій підтвердив, що не все в критичній ситуації піддається розуму. Багато речей відбиваються в емоціях і враженнях, які торкаються кожного незалежно від особистих відмінностей, — всіх, хто не може залишатись осторонь загрозам втрати громадянських свобод. Сучасне мистецтво в цій ситуації здатне виявити те, що не доступно суто політологічному аналізу, а саме — безпосередні думки та переживання учасників й очевидців актуальних суспільних зрушень.
Значна кількість робіт, представлених в експозиції, була створена в період, коли мирні демонстрації переросли у суспільне протистояння, яке закарбувалось у пам’яті втратою людських життів. Відтак проект «Громадянський містицизм» має на меті створити експериментальний простір для всебічного переосмислення, дискусій та красномовної реакції на останні події в історії України.
Організатори події: Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України та Slava Frolova-Grouр.
Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (ІПСМ НАМ України) - науково-дослідна установа, що здійснює фундаментальні наукові дослідження у галузі всіх видів сучасного мистецтва, практичні і пошукові студії, спрямовані на розвиток професійного сучасного мистецтва й архітектури, впровадження нових мистецьких технологій і практик, розвиток національної культури, підготовку та видання монографій і збірників наукових праць з магістральних напрямів наукової діяльності Інституту, підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації зі спеціальності теорія та історія культури.
Slava Frolova-Group - культурний проект Слави Фролової, направлений на підтримку і просування молодих художників України. В рамках проекту ведеться виставкова діяльність, взаємодія з арт-центрами, галереями, арт-спільнотами і культурними проектами нашої країни, близького та дальнього зарубіжжя, а також самостійне продукування культурних заходів за участі українських художників.