Віднайдено нове полотно Рембрандта, друге за рік

Нідерландський арт-дилер робіт старих майстрів Ян Сікс говорить, що картина, раніше приписувана «Нідерландській школі», насправді належить Рембрандту.

 

Ян Сікс

Фото: artnet.com / KOEN VAN WEEL/AFP/Getty Images


Сікс помітив роботу під назвою "Дозволь дітям підійти до мене" (Let the Children Come to Me) в німецькому аукціонному домі Lempertz у 2014 році, де картина продавалася з попередньою оцінкою у 15 000-20 000 євро. Тоді він і інвестор запропонували за неї 1,5 млн. євро.


Це не перша робота Рембрандта, атрибутована Сіксом. Так у травні він вперше за 50 років оголосив про знаходження раніше невідомої картини майстра. Сікс купив не підписане і не датоване полотно XVII століття «Портрет молодого джентльмена» на Christie's у 2016 році всього за 137 000 фунтів стерлінгів (172 000 доларів). Дослідник творчості Рембрандта Ернст ван де Ветерінг пізніше приписав роботу пензлю голландського майстра.

 

Щодо роботи "Дозволь дітям підійти до мене", експерти з творчості Рембрандта Ернст ван де Ветерінг і Боб ван ден Боогерт погодилися з дилером, крім того, авторство підтвердили рентгенівські і МРТ-скани. Технічний аналіз також показав, що полотно було невміло перефарбоване, і майже чотири з половиною роки з тих пір, як Сікс її купив, експерти все ще працюють над очищенням і відновленням твору.

 

Джерело: artnet.com