Викрадену картину Айвазовського зняли з торгів Sotheby`s

Після довгих перемовин між колишніми і нинішніми власниками твору «Вечір в Каїрі» Івана Айвазовського картину все ж зняли з російського аукціону Sotheby`s у Лондоні за п’ять хвилин до його початку 2 червня. Попередньо робота була оцінена в £1,5-2 млн.

 

Іван Айвазовський. «Вечір в Каїрі»

 

Останній тиждень арт-спільнота напружено стежила за перипетіями довкола живописного раритету Айвазовського. Ще у 1997 році нині виставлену на аукціоні в Лондоні роботу художника викрали з московської квартири її попередньої власниці – Тамари Носенко. Sotheby`s вже робили спробу продати «Вечір в Каїрі» в 2013 р., але дізналися про кримінальну історію довкола полотна і зняли його з аукціону. Цьогоріч після звернення Інтерполу до організаторів аукціону родина Носенко та нинішній власник «Вечора…» вступили у перемовини і нібито дійшли згоди щодо продажу роботи Айвазовського, але в останній момент домовленості було скасовано «за проханням власника». Інтернет-портал The Art Newspaper Russia припускає, що насправді у суперечку втрутилися правоохоронні органи.

 

«Вечір в Каїрі» – одна з рідкісних картин Івана Айвазовського. Вважається, що художник написав сім пейзажів міста, але в радянський період у музеях зберігався лише один.

 

Джерело: theartnewspaper.ru