Вишивку та авангард поєднають в одній виставці

«Вишивка авангарду» – нова виставка культурної лабораторії EDUCATORIUM (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б), що відкриється 14 червня о 19:00. У ній проллють світло на діяльність майстерень на Київщині та Полтавщині початку ХХ століття, де працювали майстри вишивки та художники-авангардисти.

 

 

«Вишивка та авангард» присвячується вишивальній майстерні під керівництвом Наталії Давидової у селі Вербівка Кам’янського повіту Київської губернії та навчально-показовій майстерні Семиградової у селі Скопці Переяславського повіту Полтавської губернії. У проекті покажуть  близько 30 відроджених вишивок за мотивами творів авангардистів Олександри Екстер, Казимира Малевича, Любові Попової,Ольги Розанової, Надії Удальцової, Євгенії Прибильської,  народних майстрів Василя Довгошиї, Ганни Собачко, Параски Власенко, які експонувалися в Києві, Москві, Санкт-Петербурзі, Берліні та Парижі.

 

Оригінали робіт були знищені під час революції, але нині за їхнє відновлення взялися куратори Тетяна Кара-Васильєва (доктор мистецтвознавства, член-кореспондент НАМ України) та Георгій Коваленко (доктор мистецтвознавства, академік Російської академії художеств). Відшила в матеріалі ескізи художників-авангардистів та народних майстрів Валентина Костюкова — кандидат мистецтвознавства, художник, майстер вишивки, доцент кафедри художнього текстилю Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М.Бойчука.

 

«Виставка “Вишивка авангарду” є результатом довготривалого проекту з відродження втрачених шедеврів шитва, впродовж якого здійснювалася  велика наукова і пошукова робота в архівах, фондах музеїв, приватних колекціях,  відбувалося дослідження стилістики  мистецтва авангарду,   художньо-технічних особливостей техніки шитва гладдю», – йдеться в анотації до проекту.

 

Виставку «Вишивка авангарду» можна буде відвідати до 30 червня.