Виставка Джеффа Кунса в найстарішому музеї Європи

Джефф Кунс, один із найбільш відомих сучасних художників, відкриє персональну виставку в найстарішому світовому музеї  — Ashmolean у Оксфорді. Експозиція складатиметься із 17 робіт, майже половина яких побуває у Великобританії  вперше.

 

 "Це майже поетична мініатюрна ретроспектива з акцентом на останні твори Кунса", — коментує співкуратор виставки Норман Розенталь, який раніше очолював виставковий відділ Лондонської Королівської академії мистецтв.

 

Джефф Кунс, One Ball Total Equilibrium Tank (Spalding Dr. J 241 Series), 1985 © Jeff Koons

Фото: www.theartnewspaper.com


Виставка проходитиме із 7 лютого до 9 червня 2019 року та охоплюватиме всю кар'єру художника від роботи One Ball Total Equilibrium Tank (Spalding Dr. J 241 Series) (1985) до його останньої серії "Повітряні кульки", робота над якою була розпочата у 2012 році. Зокрема, із цієї серії буде представлено 7 робіт: блискучі сині кулі — "Повітряні кульки" — у поєднанні із репліками відомих творів мистецтва, наприклад, "Діаною" Тиціана або Бельведером Торсо. Експозиція також включатиме Кулю-Венеру (Magenta) (2008-2012), прототипом якої була Вілендорфська Венера (30 тис. р. до н. е.) та "Балерину, що сидить" (2010-2015), моделлю для якої була порцелянова фігурка української скульпторки Оксани Жникруп.

 

Джефф Кунс, Балерина, що сидить (деталі) © Jeff Koons

Фото: www.theartnewspaper.com

 

Ashmolean — доволі незвичне місце для виставки Джеффа Кунса, оскільки до цього тут не експонувалося сучасне мистецтво. Винятком можна вважати також проведену тут виставку Воргола 2016 року, куратором якої також був Розенталь. Дикертор музею Кса Старгіс зауважує, що виставки такого роду — частина програми музею по залученню молодої аудиторії міста, у якому мешкає багато студентів.

 

Хоча Кунс вже проводив великі рестроспективні виставки у Нью-Йорку (2014) та Парижі (2015), у Великобританії такої нагоди не було. Остання британська експозиція Кунса відбулася в Ньюпортській Галереї Деміана Хьорста, Лондон, у 2016 році. Вона включала більше 30 робіт, які були надані із колекції Хьорста. Проте, Старгіс зауважує, що основний акцент виставки в Ashmolean буде зроблений на творчості Кунса, а не на історичних рефенціях його творів.

 

Джерело: www.theartnewspaper.com