Виставка Марти Ващук досліджує вплив тиску на речі та явища

23 березня в мистецькому просторі Unlimited Art Foundation (Київ, пров. Лаврський, 7) відбулося відкриття виставки творів Марти Ващук "Тиск".

 

Пряма лінія — це візуалізація часу. Якщо стиснути її, вона перетвориться на криву. В цьому акті стискання відбувається народження форми. Так час перетворюється на простір.

 


 

Можна подивитись на це як на деформацію й угледіти в цьому насильство, але можна подивитися на це й в інший спосіб. Багато чого під тиском набуває страшної, негармонійної форми, але щось навпаки набуває іншого пластичного гармонійного вигляду.

 

Створюючи свої роботи, я споглядала за тим процесом, коли твердий металевий предмет розм’якшується і під тиском починає змінюватись, перетворюючись на пластичну форму, яка, застигаючи, надовго фіксує той тиск який відбувся, той час коли це відбулося, коли народилося щось нове.

 


 

Споглядати вплив тиску можна нескінченно. Часто це дуже болісні процеси, але іноді, в цих болючих процесах народжується щось виразніше й гармонійніше. Відчуваючи тиск, ми можемо відкрити для себе щось більше за біль від деформації.

 

Під тиском час нашого вмирання стає простором нашого життя.

 

Марта Ващук

 

Побачити проект можна до 16 квітня 2017 року.

 

Читати: Марта Ващук: «Моє мистецтво, як і життя, відбувається тут і зараз»