У Чернівцях покажуть виставку про першу австрійську архітекторку!

18 листопада о 16.00 галерея "Sweet Арт-ЗНАННЯ" (м. Чернівці) та Австрійський культурний форум запрошують на відкриття виставки відомої австрійської архітекторки ХХ століття Маргарете Шютте-Лігоцкі!

 

Маргарете Шютте-Лігоцкі  перша австрійська жінка-архітектор та жінка-дизайнер, непересічна особистість в історії архітектури. З-поміж її відзнак численні премії та звання почесного доктора. Всесвітнє визнання мисткиня здобула завдяки своєму проекту "франкфуртської кухні" (1927), яку сьогодні можна побачити майже в кожній квартирі. 

 

Портрет Маргарете Шютте-Лігоцкі та проект "франкфуртської кухні"

 

Архітекторка брала участь у роботі міжнародних конгресів, працювала над організацією виставок, оформленням пам’ятників, виконувала різноманітні архітектурні замовлення. На замовлення міста Відень розробила плани двох будинків — 1030 Відень, вулиця Бартгассе та 1020 Відень, вулиця Шюттельштрассе, а також двох дитячих садочків: 1200 Відень, Капаунплац та 1110 Відень, Ріннбекштрассе. Писала статті на теми архітектури до різноманітних журналів, читала доповіді та активно включилася у справи Руху за права жінок та Руху за мир.

 

Кураторка проекту — Крістіна Цвінгль (Відень).