Виставка Романа Мініна у Бельгії

19 жовтня 2018 р. у Генку, колишньому серці бельгійської індустрії в провінції Лімбург, розпочалося святкування з нагоди встановлення дружніх відносин поміж громадами й власне спільнотами українською та бельгійською. Захід було організовано Надзвичайним і Повноважним Послом України у Королівстві Бельгія Миколою Точицьким та Бургомістром Генка Вімом Драйсом у колишній будівлі штаб-квартири вугільної промисловості міста. З почесним візитом на відкриття урочистостей завітали: директор Першого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України Василь Химинець, Почесний консул України у Лімбурзі Кріс Беккерс та інші гості.

Усі фото надані організаторами

 

Роман Мінін представив експозицію, що має на меті проілюструвати шахтарське життя. Серед творів, виконаних у жанрі трансмонументалізму, на особливу увагу заслуговують масштабні панно, інсталяції та роботи, створені за технологією доповненої та віртуальної реальності.

 

«Мені було приємно зустрітися з представниками українського ком’юніті тут, у Генку. Моя нова виставка виразно демонструє той факт, що бельгійці зацікавлені Україною та нашим культурним кодом. Віртуальна реальність, з якою я працюю, – один із засобів позбавлення бюрократичних процесів, що гальмують будь-яку міжнародну співпрацю», – коментує митець.

 

Нагоду дізнатися більше про відносини між обома країнами надає також, на відзнаку святкування, документальна виставка «Україна – Бельгія: історія  взаємин у період XIX–XX ст.»