Виставка студентських робіт у ЄрміловЦентрі
3-го липня у ЄрміловЦентрі (Харків) відкривається виставка «Контрапункт». На виставці представлено більше 100 робіт студентів ХНУСА і ХДАДМ з живопису. Це — натюрморти, композиції, міські пейзажі, виконані в експериментальній манері.
Для авторських методик педагогів Євгена Світличного та Олександра Жолудя головне — аналіз і вивчення натури, її трансформація, вивчення фактури, текстури, ритміки, імпресіоністичне дроблення кольору і рішення тональності. Тут традиція не суперечить експерименту, а навпаки, співпрацює з ним.
Одне з головних завдань педагога — зробити якомога швидше і ґрунтовніше так, щоб бути непотрібним учневі, усунути себе, вчасно зійти зі сцени, тобто прищепити йому ту самостійність мислення, методів роботи, самопізнання та вміння досягати мети, які називаються зрілістю, порогом, за яким починається майстерність.
Талановиті педагоги Євген Світличний та Олександр Жолудь, передаючи свій професійний досвід, в першу чергу допомагають своїм учням проявляти власну індивідуальність. Підтвердження цьому — студентські роботи виставки «Контрапункт».
«В останні роки на виставках образотворчого мистецтва різного рівня ми стикаємося з ідейним, моральним і ремісничим нігілізмом. У зв'язку з цим, нами зроблена спроба відродження традицій творчого пошуку, експерименту, відродження формальної культури російського та українського авангарду, шляхом введення в навчальну програму двох вузів авторських методик викладання. Наша мета — шляхом науково-обґрунтованої методики викладання, навчити студентів пластично мислити, розвивати різноманітне креативне ескізування. Закласти міцну основу формальної культури», — Олександр Жолудь.
Контрапункт — музичний термін, (лат. punctum contra punctum, punctus contra punctum — буквально — точка проти точки) — одночасне поєднання двох або більше самостійних голосів. Контрапункт створювався як педагогічний інструмент, за допомогою якого студенти могли складати музичні композиції з поступовим збільшенням складності.