Виставка у Дніпрі деконструює вашу реальність
Галерея Артсвіт (м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4-а) представляє новий виставковий проект "Будь-які збіги з реальністю випадкові" мисткині, лауреатки легендарного харківського фестивалю NonStopMedia Ольги Федорової. Виставка є продовженням дослідження яке художниця представила у 2016 році в рамках фестивалю в Муніципальній галереї (Харків).
Ольга Федорова. З проекту "Будь-які збіги з реальністю випадкові"
Хромакей або "зелений екран" — це суцільний фон, який використовують у кінематографі і, за допомогою технологій, "домальовують" на ньому нову реальність. Коли ми дивимося фільми, то все ще сподіваємося, що чудові краєвиди існують насправді, а вогонь від вибухів і пожеж по-справжньому обпалює. Часто, здогадуючись про використання хромакея, ми відчуваємо себе обдуреними. Викликає обурення навіть не те, що запропоновані картинки нереальні, а те, наскільки сильно симуляція намагається переконати нас у власній реальності. Художниця пропонує глядачеві три кроки в напрямку до ірреальності, занурення в простір тотальної невизначеності.
Ольга Федорова. З проекту "Будь-які збіги з реальністю випадкові"
На першому етапі, Ольга монтує фотографії, які багато в чому визначають те, як ми уявляємо собі історію, і таким чином піддає сумніву нашу, часто беззастережну, довіру до документа.
У другій частині, вона йде ще далі, деконструюючи повсякденність. Колажі відображають глибокий ступінь розгубленості, що супроводжує сучасну людину в світі, який існує на стику реальності і "спецефектів": мас-медіа, реклами і пропаганди. І якщо хромакей в кіноіндустрії — це певна форма обману, що ми його все одно приймаємо, то в повсякденному житті, ми за власним бажанням конструюємо реальність, щось ігноруючи, а щось замінюючи уявними світами.
Ольга Федорова. З проекту "Будь-які збіги з реальністю випадкові"
І третій крок, який глядач робить разом із художницею, — це інсталяція, всередині якої кожен може сам домислити і сконструювати світ навколо.
Але, що дає нам розпач, який виникає від хиткості та неоднозначності історії і сучасності? Можливо, простір для пошуку орієнтирів. Для художниці деконструкція історичних фотографій — це спроба зірвати ауру величі із зображень війни та насильства. Завдання проекту, на думку Ольги Федорової, піддати критиці саму можливість подій, що відбулися, за допомогою абсурду, викликати у глядача обурення через те, що подібні події були дозволені і дозволяються тепер, а також — переосмислити навколишню реальність і власне існування в ній.
Виставка відкриється 31 березня о 19:00 й триватиме до 13 травня 2017 року.