Виставка в Києві дослідить сприйняття мистецького твору

13 лютого у Port creative hub відкриється друга частина скульптурного проекту «МÁРÁ» Катерини Бучацької і Віталія Кохана. Виставка є підсумком роботи митців у резиденції PortArtStudio.


Перша частина проекту була представлена у грудні 2016 року і являла собою фотографію, яка відтворювала виставковий простір і розташовані в ньому скульптури відповідно до їх оригінального розміру. У другій частині художники змінюють форму експонування і показують реальні об’єкти.

 «Друга Мара насправді не така вже й друга, а та сама. Вже зі скульптурами. Тими ж. Але іншими», коментує співавторка проекту, художниця Катерина Бучацька.

 

Проект «МÁРÁ» пропонує глядачеві поміркувати над внутрішніми процесами, з якими пов’язане сприйняття мистецького твору. Хоча глядач і може наблизитися до первинної ідеї художника, його бачення ніколи повністю не співпаде із авторським задумом. Назва проекту відсилає до давньослов’янського божества, пов’язаного зі смертю та воскресінням природи. Пройшовши трансформацію через історію та культуру, це слово стало позначати щось ефемерне, примарне, невловиме.


«Автори працюють з темою співвідношення художніх образів і їх сприйняття, звертаючись до, здавалось би, традиційного медіа — скульптури. Проте зазвичай аудиторія попередньо зустрічається з проектом не у виставковому, а в інформаційному просторі. Тому в експозиції відбувається неспівпадіння очікуваного і побаченого. З’являється примарне відчуття що ми не можемо відрізнити художнє дослідження від кінцевого результату, яким ми звикли завершувати будь-який процес»,  коментує кураторка студії Валерія Карпань.

 

Відкриття виставки відбудеться о 19.00. Побачити проект можна буде до 26 лютого.