Виставка у Львові допоможе відновити легендарну козацьку чайку

До 7 липня у галереї «Дзиґа» (м. Львів, вул. Вірменська,35) триватиме виставка «ЧАЙКА. Ремінісценція 1992-2017», яка проходитиме у форматі тихого аукціону для відновлення української легенди — козацької чайки «Пресвята Покрова», яка зараз знаходиться на реставрації у Франції.

 

Чайка «Пресвята Покрова» була збудована 1992 року на території Фанерного заводу СМТ Брюховичі під Львовом. Закладка киля козацької чайки відбулася у 1991 році на свято Покрови. Вона є точною копією бойового вітрильного козацького човна XV століття.

 

Чайка «Пресвята Покрова»

Фото: Інформаційний портал

 
Побудовою човна займалося Львівське козацьке товариство “Кіш” разом з іншими активістами, що долучалися до побудови з різних міст України (як то з Тернополя, Коломиї, Костополя рівненської області, колишнього Кіровограду, тощо). Конструкція чайки робилася на основі давніх описів, а також креслень, що збереглися в архівах після побудови козацького флоту на ріці Дунай при штурмі турецької фортеці Ізмаїл.

 


 

Протягом 25 років походів команда «Пресвятої Покрови» брала участь у десятках змагань, фестивалів, зйомках фільмів та святкувань, гідно несучи прапор власної держави, та відкривючи для решти європейців Україну. Протягом свого існування “Пресвята Покрова” здійснила близько 15-ти морських походів, під час яких було відвідано майже всі європейські країни.

 

На жаль, кілька років тому, спочатку через економічні чинники, а пізніше — через політичні події, команда чайки не здійснювала походи, залишивши човен на перебування у м.Понт-Авен на Заході Франції. Без належного догляду було пошкоджено дерев’яний корпус та палубу, морськими припливами було затоплено мотор. Чайка опинилася під загрозою знищення.

 

 

Втім, у 2016 році оновленій команді чайки з допомогою небайдужих українців, поляків та французів вдалося закумулювати частину коштів, та розпочати ремонт легендарного судна.

 

У рамках виставки представлено мистецькі твори, створені з використанням деталей чайки.

 

Учасники: Сергій Алієв-Ковика, Оксана Андрущенко, В'ячеслав Апет, Тарас Бенях, Олександр Бородай, Ніна Денисова, Микола Журавель, Роман Зелінько, Тетяна Ілліна, Влодко Кауфман, Леся Квик, Роман Кліщ, Ольга Кравченко, Віктор Лавний, Остап Лозинський, Ірина Максимів, Микола Малишко, Данило Мовчан, Аліна Набока, Уляна Нищук, Сергій Петлюк, Ян Потрогош, Олег Путрашик, Сергій Савченко, Петро Сметана, Ярослава Ткачук, Олена Турянська, Устим Федько, Василь Флуд, Станіслав Юшков.

 

Вхід вільний.

 

Фейсбук