Виставка у Voloshyn Gallery переосмислює сакральне мистецтво

Voloshyn Gallery (м. Київ, вул. Терещенківська, 13) представляє виставку Анастасії Подерв'янської та Тетяни Русецької «NEW ICON». Експозицію складають живописні роботи, картини із текстилю, а також інтерактивна інсталяція, учасниками якої стануть самі відвідувачі виставки.

 

«NEW ICON» − це спроба сучасного візуального переосмислення традиційних іконописних сюжетів, емоційного перетворення та надання нового значення канонічним образам. У спільному проекті художниці розмірковують про богосутність людини і людяність Бога, використовуючи поєднання українського декоративізму і етно-романтизму, а також елементів коміксу, які надають творам мультикультурного значення, виводять за межі архаїчно-традиційних уявлень. Синтез традиційних технік і канонів з сучасними технологіями і баченням створюють нове звучання.

 

Тетяна Русецька. Архангел 

 

Частину експозиції складає інтерактивна інсталяція. Так як ікона не лише зображує надчуттєву реальність, але й являє її, ця інсталяція провокує взаємопроникнення особистості у площину уявного, змінного, але візуально насиченого багатошарового світу, виявляючи нові риси. По суті, це схоже на діалог, у якому  реальне, та уявне зливаються в цільну гармонію, народжуючи новий контекст, нову суть, новий образ.

 

Інсталяція об'єднує у собі три складові: об'ємні просторові структури, зображення, яке проектується на них, а також глядача, що потрапляючи у цей простір взаємодіє із ним, стаючи таким чином, активною дійовою особою, створює свій неповторний образ, фіксуючи його на фото. Так кожен глядач може потрапити всередину зображення, стати його невід'ємною частиною. Метою даної роботи є фотофіксація цього моменту, поширення нового образу, який і є суть виставки “NEW  ICON”, адже невід'ємною частиною світоутворення є людина.      

 

Анастасія Подерв'янська. Архангел Михаїл

 

Проект «NEW ICON»  демонструє,  що сучасна ікона усе більше позбувається функції оповідання, тяжіючи стати справжнім пророцтвом. Адже кожен іконописець  – це пророк, бо він говорить просто й реалістично про майбутнє, визначаючи, які елементи нашої емпіричної реальності перейдуть через вогонь смерті у воскресіння.

 

* * *

Анастасія Подерв'янська народилася 1978 року у місті Києві в родині художників Леся Подерв’янського та Світлани Лопухової. Династія велика: батьки, два діда, бабуся та прадід також були художниками.  У 1996 році закінчила РХСШ, а у 2002 році  Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, де навчалася на монументальному відділенні під керівництвом академіка М. А. Стороженка. Член НСХУ із 2002 року. Анастасія Подерв'янська працює у різних техніках живопису – на полотні, дошках, левкасі, склі, а останні чотири роки в техніці текстилю. Приймає участь у виставках і пленерах. Роботи художниці зберігаються у колекціях "Eurolab", Музею сучасного мистецтва України, а також у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Македонії та США. Живе і працює у Києві.

 

Тетяна Русецька народилася 1973 року у місті Дніпрі. Із 1990 по 1995 роки навчалася у  Дніпровському  художньому училищі ім. Вучетича. У 2001 році закінчила київську Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, факультет сценографії під керівництвом професора Д. Д. Лідера. Як художник-постановник Тетяна Русецька співпрацює із Київським академічним театром драми і комедії на лівому березі Дніпра, спектакль "Так скінчилось літо" (реж.  Е. М. Митницький), над художнім оформленням якого працювала, йде у репертуарі із 1999 року. Окрім роботи у театрі художниця веде активну виставкову діяльність як живописець. Живе та працює у Києві.