Виставка українського мистецтва в лондонській Saatchi Gallery

9 жовтня у Saatchi Gallery в рамках фестивалю «Дні України у Великобританії» відкривається виставка «Передчуття: українське сучасне мистецтво сьогодні». У галереї експонуватиметься більш ніж 160 робіт 38 художників.

 

Більшість з експонованих робіт були створені ще до тих соціальних заворушень і потрясінь, які переживала Україна протягом 2014 року. Проте багатьом митцям вдалося передбачити майбутні зміни і відобразити у своїх творах проблеми і питання, що хвилюють нас сьогодні. «Передчуття: Українське мистецтво сьогодні» спроба всеосяжно продемонструвати рівень української арт-сцени.

 

Підготовка експозиції

 

Учасники виставки: Назар Білик, Сергій Братков, Данило Галкін, GAZ, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Павло Керестей, Марія Куликівська, Антон Логов, Павло Маков, Максим Мамсиков, Микола Маценко, Роман Мінін, Natsprom, Сергій Петлюк, Юрій Пікуль, Роман Пятковка, Влада Ралко, Вінні Реунов, Олександр Ройтбурд, Степан Рябченко, Арсен Савадов, Олексій Сай, Тіберій Сільваші, Юрій Соломко, Ганна Сорокова, Анатоль Степаненко, Іван Світличний, Віктор Сидоренко, Марина Талютто, Ten Point & Dis/Order, Олег Тістол, Василь Цаголов, Мирослав Вайда, Артем Волокітін, Олександр Животков, Гамлет Зіньковський.

 

Над виставкою спільно працювали куратори Олександр Соловйов, Марина Щербенко, Ігор Абрамович і Андрій Сидоренко за консультаційної підтримки Владислава Тузова і Наталі Шпитковської, співробітників Інституту проблем сучасного мистецтва України та Національної академії мистецтв України.

 

Підготовка експозиції

 

Дні України у Великобританії — це наймасштабніший фестиваль у Лондоні, присвячений культурі України, мета якого показати багату історію і культуру України. Захід проводиться щорічно благодійним фондом Firtash Foundation.

 

Saatchi Gallery — була заснована у 1985 році з метою надати інноваційну платформу для демонстрації сучасного мистецтва максимально широкій аудиторії. Відповідно до щорічного опитування, яке проводить Art Newspaper за останні 5 років галерея провела 15 з 20 найбільш відвідуваних виставок у Лондоні. Згідно Museum Analytics галерея входить до топ-5 музеїв, що отримали найбільшу кількість лайків у Facebook і Twitter. Вхід на виставки Saatchi Gallery вільний.