Виставка в Карась Галереї розкриває соціальний аспект балетної культури

У "Карась Галереї" (м. Київ, Андріївський узвіз, 22А) триває нова виставка живопису київського художника Едуарда Потапенкова "Танці".

Свою нову серію робіт художник присвятив своїм рефлексіям на явище балету, як на рафінований вид мистецтва, який водночас є і одним з найдревніших ритуалів, і синтетичним видом мистецтва, частиною не тільки Мистецтва але й Політичної історії.

 

Тут і далі — живопис Едуарда Потапенкова


Виконані в характерній для автора манері, яка іноді граничить із грубою скупістю, цей проект торкається не стільки естетики балету, скільки соціального символу цього явища. Живе мистецтво, що викликає не тільки емоції від споглядання, але й спогади про історичні події не такого ще й далекого періоду, в якому багато хто з глядачів був, можливо, не тільки глядачем, але й активним учасником. 

 Балет — мистецтво офіціозу, де своя роль є у людей, що "грають" вдячних глядачів. У проекті Едуарда Потапенкова "Танці", глядачу отримує можливість не лише спостерігати, а й робити висновки, реагувати як їм заманеться, зрештою, поводити себе невимушено, адже це всього лише Conterporary art, а не театр опери і балету.

Виставка триватиме до 10 травня 2017 року.

 

Фейсбук