Виставка в Києві підсумовує цьогорічну британсько-українську резиденцію SWAP

Британська Рада відкрила вже другу виставку у 2017 році, цього разу — учасників програми SWAP: UK/UKRAINE.  Десять художників взяли участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великобританії у 2016-му і покажуть результати своїх візуальних досліджень у Малій Галереї Мистецького Арсеналу в Києві з 17 березня по 9 квітня 2017 року.

 

Катерина Бєрлова

 

Шість художників із Великобританії (Харрієт Флеріот, Джин Хі Парк, Джеймі Фітцпатрік, Сара Ліппет, Воун Пілікян і Сара Тайнан), а також четверо українських художників (Катерина Берлова, Мітя Чуріков, Алевтина Кахідзе та Олександр Бурлака) представлять підсумки свого перебування у резиденціях у рамках програми SWAP: UK/UKRAINE.

 

Джин Хі Парк

 
Лізавета Герман (що брала участь у резиденції Британської Ради для кураторів під час Ліверпульської бієнале) разом із Марією Ланько  є кураторами цієї виставки.


«Алевтина Кахідзе, одна з учасниць SWAP: UK/UKRAINE вважає, що мистецька резиденція розширює історію місця. Фінальна виставка програми 2016 року, щоправда, фокусується на зворотньому процесі — на тому, як місце розширює мистецькі практики, або ж і самих художників та художниць. На тому, як особливості локального мовлення, архітектури, манер, дивацтв та звичок вплітаються в рефлексії щодо політики пам'яті, міського (пере)планування, духовних цінностей та щоденних практик, культури тіла та гендеру. Або ж на тому, як Воун Пілікян, що мешкає в Лондоні й не вважає себе художником, після місяця життя в Ужгороді стає навіть більшим — закарпатським художником», — коментують кураторки виставки Лізавета Герман та Марія Ланько

 

Алевтина Кахідзе


SWAP: UK/UKRAINE — щорічна програма резиденцій Британської Ради в Україні та Ліверпулі. Програма реалізується у співпраці з Ліверпульською бієнале, наймасштабнішим фестивалем сучасного мистецтва у Сполученому Королевстві, та найбільш інноваційними й експериментальними мистецькими інституціями в Україні. Із моменту запуску першого циклу програми у 2016 році ми підтримали 11 резиденцій (10 для художників та 1 для куратора) в Ліверпулі, Києві, Музичах, Харкові, Ужгороді та на півострові Бірючий в Азовському морі. SWAP має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток в міжнародному середовищі. Також програма надає художникам час на дослідження, рефлексію й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.

 

Сара Ліпетт

 

«Побудова зв’язків та встановлення взаємної довіри — одні з найважливіших завдань мистецьких проектів Британської Ради, тому ми дійсно щасливі втілити таку амбітну програму мистецьких резиденцій у різних регіонах України та у Ліверпулі у Великобританії. Дуже важливо, що у час активних соціально-політичних змін художники мають змогу досліджувати, рефлексувати та демонструвати художніми засобами здатність до встановлення дружнього діалогу та порозуміння між людьми в Україні та Великобританії», ділиться Ілля Заболотний, менеджер мистецьких проектів Британської Ради в Україні.

 

Джеймі Фітцпатрік

 

Прийом заявок на програму SWAP: UK/UKRAINE 2017 буде відкрито у березні-квітні 2017 року. Більше про програму

 

Партнер фінальної виставки мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE Мала галерея Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал».