Виставка в Києві розповість про експерименти авангардистів з вишивкою

З 17 серпня у Будинку-музеї Тараса Шевченка в Києві (пров. Шевчнка, 8А) триватиме виставка-дослідження «Вишивка авангарду», що репрезентує відтворений сучасними майстрами унікальний експеримент співпраці художників-авангардистів із народними митцями початку ХХ століття.

 

Тут і далі — проект «Вишивка авангарду»
Усі зображення надано організаторами

 

Однією із «лабораторій», де у вишивці реалізовували свої ідеї супрематисти Олександра Екстер та Казимир Малевич, була майстерня в селі Вербівці Київської губернії. Проте цей яскравий український феномен існував недовго — за радянських часів «ідеологічно сумнівна» спадщина загинула. 

 


 
Автор ідеї та куратор проекту реконструкції колекції професор Тетяна Кара-Васильєва упродовж багатьох років розшукувала по музейних, архівних фондах ескізи художників, що працювали з артіллю. Ці знахідки втілила у вишивці художниця Валентина Костюкова.

 


 
«Вишивка авангарду» дає можливість реально відчути грандіозний експеримент співпраці художників О. Екстер, К. Малевича, Є. Прибильської, Н. Удальцової, О. Розанової та народних майстрів Г. Собачко, П. Власенко, Є. Пшеченко, В. Довгошиї. Вишиті на полотні реконструкції вражають поєднанням народного духу, пропущеного крізь супрематичні сприйняття. «Живопис голкою» — ще одна яскрава сторінка нашого мистецтва, аналогів якій у світі не було.

 


 

Перший показ виставки відбувся у вересні 2014 року в Харківському художньому музеї. В червні 2016 року побачити проект також можна було в арт-просторі Educatorium у Києві.