Виставка в Полтаві розповість про місцеве неформальне мистецтво 90-х

24 березня галерея сучасного мистецтва Jump (Полтава) відкриє експозицію, присвячену неформальним мистецьким пошукам Полтави в 90 роки минулого сторіччя. Виставка триватиме до 21 квітня.

 

Олег Гаврилюк

 

«ДуСт (духовна столиця): неформальне мистецтво 90х» — це не виставка, а археологічний пошук, завданням якого  стало віднайдення цілого пласту культурного життя з незвичною та випадаючою, на перший погляд, із загального контексту регіону естетикою. Метою й надихаючою складовою культурологічних «розкопок» є висвітлення мистецтва, зосередженого на пошуку свого місця у неідеологічній реальності та появи дискурсу сучасного мистецтва, як найбільш сприятливого для цього.

 

Олег Гаврилюк


Зосередившись на фігурах неформального культурного андеграунду, дослідження вивело на групу художників та окремих фігур, чиє мистецтво, хоча й виставлялось кілька разів у Художньому салоні та галереї «Парсуна», проте супроводжувалось неминучими скандалами й поступово позбавлялось можливості бути представленими в художніх інституціях.

 

Олексій Романенко


За відсутності архівів, чи бодай якихось документацій, основним місцем «розкопок» стали розповіді людей, які інколи виводили на слід тої чи іншої роботи, нового персонажу періоду або ж впирались у темний кут спогадів про знищені та втрачені твори. У результаті тісне сплетіння фігури оповідача, пригаданої історії та віднайденої роботи (самої по собі або ж у переказі) передались і в експозиції. Окрема й першопланова лінія розповідей, фотографій та відео весь час натрапляє на віднайдену роботу, виводить на неї десь у бік або залишає про неї спогад. Подібна єдність історій та творів також обережно натякає, що саме життя сприймалось, як художня акція — «Зачем было делать перформансы, если вся наша жизнь была похожа на перформанс» (Юрій Лєшуков).


Куратор: Антон Усанов


 

Влад Юрашко