Виставка Ван Гога у США

Картина Ван Гога, яка була майже продана чотири роки тому збанкрутілим Детройтом, стане ключовим арт-об’єктом великої виставки 2020 року. Автопортрет художника у солом’яному капелюсі із Детройтського Інституту мистецтв був оцінений Christie’s у суму від $80 до $150 млн, хоча насьогодні вона невпинно зростає.

 

У 2014 році місто зіткнулося з банкрутством і вирішило розпродати ключові мистецькі твори Музею разом із Ван Гогом. Такий крок викликав значні хвилювання не лише  на місцевому, а й на міжнародному  рівні. Проте, завдяки фінансовій підтримці у $800 млн від штату Мічиган та інших донорів й фундацій, Детройтський Інститут зміг зберегти свою незалежність встановивши право на володіння колекцією та будівлею музею громади.

Вінсент Ван Гог, Автопортрет, 1887

Фото: www.theartnewspaper.com


Детройтський Інститут мистецтв був першим американським музеєм, який придбав роботи Ван Гога. Автопортрет, написаний у Парижі влітку 1887 року, дістався музею від колеги Ван Гога Еміля Бернарда, який продав картину на початку ХХ ст.. Детройтом вона була придбана у 1922 році за $4,200.

 

Автопортрет стане центральним полотном у величезній виставці «Ван Гог та Америка». Хоча про дату її відкриття ще не анонсовано офіційно, The Art Newspaper повідомляє, що Інститут планує її провести у липні-вересні 2020 року. Насправді, встановлення навіть орієнтовних дат проведення виставки за великий проміжок часу до її початку – це доволі незвична ситуація.

 

Джилл Шоу, куратор Інституту, прагнутиме сфокусуватися на роботах Ван Гога, які наразі перебувають у Штатах. Вона сподівається зібрати близько 40 робіт художника, переважно живописних, а також незначну кількість графічних робіт.

 

Джерело: www.theartnewspaper.com