«Війна та мир» України і Польщі – у НХМУ

Із 13 листопада до 13 грудня в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) триватиме виставка «Уява. Реальність». У ній художники із України та Польщі покажуть своє бачення війни та миру в сучасних реаліях.

 

Робота Влади Ралко з проекту

 

Польські митці беруть участь у виставці за сприяння галереї «Лабіринт» (Люблін). Серед них: Томаш Бєлак, Хуберт Черепок, Катаржина Козира, Збігнєв Лібера, Мирослав Балка, Зоф'я Кулік, Домінік Лейман, Урсула Пєрегончук, Йоанна Райковска, група Twozywo («Твоживо»), Йозеф Робаковскі та Маріуш Таркавіян. З українського боку участь в проекті беруть: Влада Ралко, Тарас Полатайко, Любомир Тимків, «Відкрита група», анонім з Луганська. Куратори: Вальдемар Татарчук (Польща), Тарас Полатайко (Україна).

 

«Війна може бути предметом роздумів, фантазій, гри і навіть фетишем. Але тільки у мирний час. Коли війна стає реальністю, і суспільство тією чи іншою мірою опиняється втягнутим у неї, воно змушене виробляти інші механізми сприйняття. Польсько-український проект в Національному художньому музеї України є зіткненням різних художніх бачень, у яких воєнна тема розглядається з позицій миру та війни», – так експозицію «Уява. Реальність» характеризують її організатори.

 

Відкриття українсько-польської виставки в НХМУ відбудеться 12 листопада о 18:00.