Voloshyn Gallery бере участь в арт-ярмарку VOLTA New York

Voloshyn Gallery бере участь у ярмарку сучасного мистецтва VOLTA New York 2018, який проходитиме у рамках тижня мистецтв Armory Week, і представить соло-проект Михайла Деяка, а також відео-арт Володимира Когута у програмі Video Wall.

 

VOLTA – ярмарок, що був заснований у Базелі (Швейцарія) у 2005 році, а у 2008  році  дебютував  у  Нью-Йорку  як  VOLTA  NY.  Дане  арт-шоу спеціалізується на сольних проектах, наголошуючи на своєму девізі “global vision – solo focus”.

 

Цього року подія відбуватиметься в одинадцяте, по сусідству із The Armory Show, на Pier 90. У VOLTA NY візьмуть участь 85 галерей із чотирьох континентів та 48 країн світу, які представлять актуальний зріз сучасного мистецтва у світі. "Ми дуже раді працювати з таким широким колом художників та галерей із різних куточків земної кулі. Учасники презентують нові імена, серед яких і відомі "зірки", і ті, що лише сходять на світовий мистецький обрій", – коментує Аманда Коулсон (Amanda Coulson), художній керівник VOLTA.

 

Михайло Деяк. Із серії Space 

Усі зображення надано організаторами

 

 Соло-проект художника Михайла Деяка представлений двома серіями робіт, що були виконані спеціально для VOLTA, – це Space та Genesis, у яких він прагне розкрити тему “Простору та людини”.

 

Genesis являє собою цикл абстрактних скульптур із металу, над якими Деяк працює вже другий рік поспіль. Genesis це народження чогось. Хоч на перший погляд ці об'єкти хаотичні, вони впорядковані за формою і  змістом. Це своєрідні втілення трансформацій того, що надихає або впливає на художника, вони не сконцентровані на сюжеті, і є результатом миттєвої емоції. Ці скульптури агресивні до навколишнього середовища, і здається, що вони вступають у конфлікт із простором, адже є дуже динамічними, — саме уособлення рухливості і дії.

 

Space — це серія мінімалістичних пейзажів із стриманою композицією та складними кольоровими рішенням. У цих творах художник прагне не нав'язувати публіці своє бачення або думки, а скоріше розраховує на те, що глядач вступить у діалог з роботою і самим собою. Space — психологічний проект про наш внутрішній світ. Провідною рисою робіт із цієї серії є те, що художник створює їх на склі. І ця техніка обрана Деяком не випадково, адже дитинство художника пройшло на Закарпатті, де споконвіку місцевість вражала самобутністю і величезною кількістю рідкісних художніх технік, таких як іконографія на склі. Вочевидь це відбилося у підсвідомості автора, звідси тяга до подібних експериментів.

 

Михайло Деяк народився у 1984 році в селі Золотарево Хустського району на Закарпатті, Україна. Навчався в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі та у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури у Києві. Зараз художник працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами. Voloshyn Gallery працює із художником на ексклюзивних умовах, і вже третій рік представляє твори Деяка на міжнародних мистецьких ярмарках, таких як VOLTA NY (США), Scope Art Show у Базелі (Швейцарія), Маямі та Нью-Йорку (США). Картини художника часто можна зустріти на аукціонах, за останні кілька років його твори п'ять разів були представлені та продані на Phillips Auction. Михайло Деяк веде активну виставкову діяльність, приміром, у березні 2017 року у Нью-Йорку пройшла персональна виставка художника у Ukrainian Institute of America. Художник живе і працює у Києві, Україна.

 

Володимир Когут. Artificial intelligence – Mimicry

 

У програмі VOLTA Video Wall буде показаний відео-проект молодого художника Володимира Когута "Artificial intelligence – Mimicry", у якому художник розмірковує про наступні етапи розвитку людини і людства, про часи коли пасивне співіснування з технічним прогресом перетворить людину на елемент статистичної вибірки даних, і остаточно знищить можливість на незалежне існування людини як найвищого творіння. "Відео-арт з застосуванням комп'ютерного шейдерного програмування матеріальності – це інструмент який переводить інтелект і розумові процеси в естетичний простір. Перетворення числових і математичних даних в анімований простір образів і рухів – це спосіб живописного відтворення нейронних процесів мислення, і зародження думок людини у світі наростаючої тривоги", – розповідає художник про свій проект.

 

Володимир Когут народився 1995 року у місті Львові, Україна. З дитинства був переконаний, що його покликанням є точні науки, такі як геометрія, проектування. Однак у 2009 році вступив до Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, де навчався по 2013 рік. Із 2013 по 2017 роки навчався у Львівськоій національній академії мистецтв на сакральному та монументальному відділеннях. У 2017 році Voloshyn Gallery представляла твори художника на Scope Art Show у Маямі, США. Володимир Когут веде активну виставкову діяльність. Живе та працює у Львові, Україна.

 

Коли: 7 березня – 11 березня 2018 року

Де: Нью-Йорк, США (Pier 90, 12th Avenue at West 50th Street, New York, NY, 10019), Виставковий стенд № D07