Voloshyn Gallery покаже новий проект Віктора Сидоренка
Voloshyn Gallery представляє новий проект Віктора Сидоренка "Набуття суб’єктності".
Віктор Сидоренко — постать, яка не потребує представлення, його ім'я знайоме багатьом. Він відомий — як український живописець, куратор, педагог, автор об'єктів і фотокомпозицій, а також наукових і публіцистичних текстів. Віктор Сидоренко є одним з лідерів сучасного українського мистецтва. У сферу творчих інтересів художника входять специфічні реалії нашого часу — проблеми пам'яті, спадщина посттоталітарних рудиментів, питання ідентифікації особистості в сучасному світі що все більше ускладнюється, перспективи людини в новій глобалізаційній моделі життєустрою. Крім того, дослідницька спрямованість його творчості також стосується і минулого, але з підкреслено деідеологізованим ставленням до культурної спадщини, з використанням можливостей арсеналу нових медіа.
Усі зображення надано організаторами
Головний герой проекту "Набуття суб’єктності" — та сама загадкова постать "нової людини" що є так званим "транзитивним персонажем" у творчості Віктора Сидоренка. Це образ людини у спідньому, що разом із самим автором переживає метаморфози, долаючи певні межі та стаючи іншою по відношенню до самої себе.
Як не важко здогадатися із назви, темою цього проекту Сидоренка є перехід, становлення і набуття, що є дуже суттєвим для нашого соціуму: "Для нашого суспільства все ще залишається актуальним питання вибору, ми все ще перебуваємо в транзитному стані переходу між радянським минулим і капіталістичним сьогоденням, нам не дано втекти зі свого минулого, яке стає підсвідомістю сьогодення, і не дано перехитрити майбутнє. Людині не дано привласнити минуле, воно належить їй так само, як і іншим. Тому самоідентифікація, "перевірка достеменності", нескінченна звірка з самим собою актуальні у всі часи. Головна тема, над якою я працюю вже багато років, досліджуючи і розвиваючи її образні смисли, визначилася у 1996 році, у проекті "Амнезія", де вперше з’явився мій персонаж — "людина у кальсонах": напіводягнений чоловік в нижній білизні, яку у нашій країні майже протягом століття носили всі соціальні верстви. Тоді, переживаючи складний і багато в чому незавершений і до сьогодні процес національного самовизначення, Україна відкидала своє радянське минуле, прагнула викреслити його з колективної пам’яті. Однак неусвідомлений, ще не проаналізований досвід повертається в суспільну свідомість незжитими міфами, соціальними комплексами, — розповідає Віктор Сидоренко. — Ми живемо в епоху прозорості, яка викриває ілюзії і переосмислює весь культурний і ціннісний багаж. Розвінчана чергова прекрасна ілюзія — ілюзія свободи. Свобода переходить в розряд абстрактних ідей, яким не судилося збутися. Пошук необмежених можливостей свободи — завдання мого персонажу. Світова наука, як відомо, досі не запропонувала чіткого визначення "людини", тому мистецтво мусить пропонувати свої версії".
Окрім великих живописних робіт на полотні, написаних поверх чорної імпрематури, на виставці буде представлена графічна серія "Лексикон персонажа".
Відкриття: 28 лютого о 19.00, Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківська, 13