Voloshyn Gallery представить роботи п’яти митців на KYIV ART FAIR 2018

Voloshyn Gallery бере участь у ярмарку сучасного мистецтва KYIV ART FAIR 2018, що відбудеться у рамках міжнародного фестивалю мистецтв KYIV ART WEEK. Цьогоріч темою ярмарку є “Постійна зміна. Пам'ять, гуманність, майбутнє”, яку Voloshyn Gallery розкриє творами п’ятьох художників – Володимира Когута, Михайла Деяка, Рудольфа Бурди, Віталія Маковія та Анастасії Подерв’янської.

 

KYIV ART FAIR – ярмарок сучасного мистецтва, що проходитиме втретє й збере 35 галерей та інституцій з України, Грузії, Німеччини, Данії, Польщі та Великобританії.

 

Представлена на стенді Voloshyn Gallery відеоробота “Artificial intelligence – Mimicry” Володимира Когута, порушує глибоку проблематику мімікрії інтелекту людини, що викривлює природній інтелект до рівня машинної реакції. Artificial intelligence – це тема наступних етапів розвитку людини і людства, в оболонці де просто пасивне співіснування з технічним прогресом перетворить людину на елемент статистичної вибірки даних, і остаточно знищить можливість на незалежне існування людини як найвищого творіння. Тільки шлях найбільшого супротиву приведе людину до таких умов існування де буде унеможливлене порівняння технічного інтелекту з людським, а існування не по легко зрозумілому лінійному алгоритму поверне людині її індивідуальність.

 

Робота Рудольфа Бурди

Усі зображення надано організаторами

 

Володимир Когут народився 1995 року у місті Львові, Україна. У 2009 році вступив до Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, де навчався по 2013 рік. Із 2013 по 2017 роки навчався у Львівській національній академії мистецтв на сакральному та монументальному відділеннях. У 2017 році Voloshyn Gallery представляла твори художника на Scope Art Show у Маямі, США, а у березні 2018 на мистецькому ярмарку VOLTA NY у Нью-Йорку, США. Художник живе та працює у Львові, Україна.

 

Робота Михайла Деяка – це мінімалістичний пейзаж із серії Space. Space, як відомо, перекладається як "космос", хоч автор радше мав на увазі більш загальне значення — "простір". Цим твором художник не прагне нав'язати глядачеві своє бачення або думки, скоріше розраховує на те, що спостерігач вступить у діалог з роботою та самим собою. Цікавою деталлю є те, що пейзажі циклу Space написані на склі. І ця техніка обрана Деяком не випадково, адже його дитинство пройшло на Закарпатті, де споконвіку місцевість вражала самобутністю і величезною кількістю рідкісних художніх технік, таких як іконографія на склі. Вочевидь це відбилося у підсвідомості автора, звідси тяга до подібних експериментів із матеріалами.

 

Михайло Деяк народився у 1984 році в селі Золотарево Хустського району на Закарпатті, Україна. З 1999 по 2003 роки навчався в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі. Із 2003 по 2009 роки навчався у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. Voloshyn Gallery працює із художником на ексклюзивних умовах, і вже третій рік поспіль представляє твори Деяка на міжнародних ярмарках Scope Art Show та VOLTA Art Fair у Базелі (Швейцарія), Маямі та Нью-Йорку (США). Картини художника часто можна зустріти на аукціонах, за останні кілька років його твори п’ять разів були представлені та продані на Phillips Auction. Михайло Деяк веде активну виставкову діяльність, приміром, у березні 2017 року у Нью-Йорку пройшла персональна виставка художника у Ukrainian Institute of America. Художник живе і працює у Києві, Україна.

 

Робота Михайла Деяка

 

Чеський автор Рудольф Бурда представляє скульптуру Pink Mist, дуже схожу на космічний об'єкт чи-то навіть втілення людських уявлень про будову галактик. В основі концепції усіх робіт художника – динаміка та єдність у відносинах з фундаментальними екзистенційними висловлюваннями. І на перший погляд композиційно замкнений сферичний об'єкт заявляє собою об'ємно-просторову сутність, що чітко прочитується.

 

Рудольф Бурда народився у промисловому містечку Mladá Boleslav у Центральній Європі, Чехія. У 1992 році був інтерном у Каліфорнії, США, а у 1993 заснував власну арт-студію в Чехії. У 2010 році захопився склом і з того часу створює об’єкти й скульптури зі скла. Основним матеріалом, з яким працює Бурда є скло, проте часто у своїх роботах він поєдную його зі сріблом та нержавіючою сталлю. Роботи художника зберігаються у численних колекціях Чехії, Германії, Австрії, Голландії, Великій Британії, США та у країнах Середнього Сходу.

 

Композиція Віталія Маковія “Механізм свідомості” складається із шістьох взаємопов’язаних об’єктів-механізмів та уособлює діалектично обумовлене взаємне перетворення речей і явищ у природі, виражаючи загальну ідею ярмарку про Постійну зміну. Вже у самій назві його композиції закладені і серйозні роздуми про постійні та незворотні зміни в свідомості як окремої людини так і суспільства в цілому. Художник уникає оцінок. Він лише фіксує видиме й очевидне.

 

Віталій Маковій народився у 1982 році у місті Київ, Україна. Із 1995 по 2001 роки навчався у Державній художній середній школі ім. Т.Г. Шевченка, на відділенні живопису. У 2001 році вступив до Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва на факультет "Дизайн середовища", який закінчив у 2006 році. Веде активну виставкову діяльність, зокрема разом із Юрієм Сівіріним створив масштабні інсталяції для ГОГОЛЬFEST 2016, брав участь у групових виставках у "Шоколадному будиночку" (філії Національного музею "Київська картинна галерея"), Музеї сучасного мистецтва Одеси, а також створював інсталяції для музичного фестивалю Brave! Factory Festival. Живе та працює у Києві.

 

Робота Анастасії Подерв'янської

 

Масштабна вишивка-колаж Анастасії Подерв'янської “Perfect Day” поєднує у собі сплав естетичних концепцій – космополітичний урбанізм та фолькові мотиви. Український декоративізм та етно-романтизм, а також елементи коміксу створюють простір, сповнений символами та ребусами, які розширюють інтерпретації дійсності, надають твору мультикультурного значення та виводять його за межі архаїчно-традиційних уявлень.

 

Анастасія Подерв'янська народилася 1978 року у місті Києві, Україна, в родині художників. У 1996 році закінчила ДХСШ, а у 2002 році Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, де навчалася на монументальному відділенні під керівництвом академіка М. А. Стороженка. Член НСХУ із 2002 року. Роботи Подерв'янської зберігаються у колекціях "Eurolab", Музею сучасного мистецтва України, а також у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Македонії та США. Художниця приймає участь у виставках і пленерах. Живе і працює у Києві, Україна.

 

Виставка триватиме з 23 до 27 травня. Відкриття: 23 травня о 18.00, Комплекс Торонто-Київ(м. Київ, вул. Велика Васильківська, 100).