«Воля до свободи духу та свято буття» у музеї Шевченка

Національний музей Тараса Шевченка спільно з Інститутом проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України організовує виставку «Воля до свободи духу та свято буття». До неї увійшли вибрані твори Олександра Клименка за 2012-2015 рр.

 

Тут і далі – роботи Олександра Клименка

 

В експозиції сучасний український художник представить роботи у жанрах абстрактного живопису, графіки та фотографії. «Митець впевнений що саме прагнення до свободи духу і є тим чинником, що став основою появи абстрактного живопису, бо тільки в абстракції у мистецтві повністю відсутні будь-які ідеологічні нашарування – вплив так званої злободенності, з ії пропагандою, насильством над свідомістю, колективними ілюзіями та забобонами. Також Клименко розкриває сталий взаємний зв'язок між жагою до волі, розумінням сенсу буття як свята та духовними мандрами поетів, митців та філософів у часі та просторі», – повідомляють організатори проекту.

 

 

 

Олександр Клименко відомий як один із засновників та учасників легендарної мистецької групи «Паризька комуна». Твори О. Клименка були відібрані експертами в найбільш знакові для українського сучасного мистецтва представницькі проекти, зокрема, такі, як «Українське мистецтво 20 століття», «НезалежнIndependent», «20 Year of Presence», «Contemporary Ukrainian Artist» у галереї Саатчі у Лондоні. Вони успішно купувалися на торгах всесвітньо відомих аукціонних домів Sotheby's, Phillips de Pury.

 

 

Відкриття виставки відбудеться 28 жовтня о 18:00 за адресою: м. Київ; бульвар Шевченка, 12.