Вперше український художник став членом Міжнародної академії кераміки

Скульптор Юрій Мусатов, неодноразовий переможець міжнародних стипендіальних програм та конкурсів, учасник престижних виставок, симпозіумів, бієнале професійної кераміки, став першим українським митцем, що отримав членство в Міжнародній академії кераміки (IAC).

 

Юрій Мусатов. Soft Cloud
Усі зображення надано Sky Art Foundation

 

Міжнародна Академія Кераміки (IAC – International Academy of Ceramics) – професійне інтернаціональне об’єднання, створене з метою налагодження комунікації між професіоналами у сфері керамічного мистецтва у всьому світі. Понад 60 років Академія є центром міжнародної спільноти і представляє кераміку на світовому рівні. Стати членом Академії – велике досягнення, тому що тільки визнані майстри можуть бути обрані з безлічі претендентів.

 

«15 років тому я дізнався про існування IAC  і одразу поставив перед собою ціль стати членом цієї Академії. Це честь бути частиною міжнародної спільноти і брати участь у пропаганді керамічного мистецтва. Для мене справжня гордість представляти Україну та українську кераміку в цій престижній організації», – коментує Юрій Мусатов.

 

Юрій Мусатов

 

Відбір нових членів Академії Кераміки проходив в два тури; журі складалося з 14 членів Ради. Перший тур – індивідуальний відбір, другий  – колективний, що проходив під час засідання Ради IAC у вересні 2017 року.  За словами організаторів, цього року кількість заявок  була вражаючою. Рада обрала 145 нових членів Міжнародної Академії Кераміки з усього світу, в тому числі і українського художника Юрія Мусатова.

 

«Обрання Юрія Мусатова в IAC – це визнання найвищого рівня майстерності та його досягнень в кераміці. Це в котрий раз підтверджує, що українська кераміка має всі шанси займати достойне місце в найкращих приватних та музейних колекціях світу. Це важливий  крок на шляху до інтеграції українського керамічного мистецтва в міжнародний арт-контекст», – коментує Юлія Островська, директор Sky Art Foundation.

 

Серія Юрія Мусатова «My Planet» на Paris Design Week 2017

 

Нагадуємо, що у вересні серія нових робіт Юрія Мусатова під назвою «My Planet» була успішно представлена на Паризькому Тижні Дизайну (Paris Design Week 2017) в рамках українського проекту «Трансформація». Серія з 9 керамічних арт-об’єктів, які доповнюють один одного, була присвячена життю однієї планети, що є аналогією життя кожного живого об’єкту з усіма його властивостями та характеристиками.

 

* * *

Юрій Мусатов народився 1981 року в г. Конотоп Сумської обл. Закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ художньої кераміки. На сьогоднішній день його роботи зберігаються в приватних та музейних колекціях України, Польщі, Німеччини, США, Португалії, Іспанії, Словенії, Латвії, Туреччини, Китаю та Кореї. Творчість Юрія Мусатова представляє Sky Art Foundation.

 

Сторінка Юрія Мусатова на IAC