Я Галерея та Дніпропетровський художній музей покажуть скульптури Миколи Малишка

Арт-центр Я Галерея у Дніпропетровську (вул. Гусенка, 17) та Дніпропетровський художній музей (вул. Шевченка, 21) готують спільну виставку «Глина / Лінія», що продемонструє твори скульптора Миколи Малишка.

 

До частини «Лінія» в Дніпропетровському художньому музеї увійшли скульптури Малишка з дерева, в яких він намагався витворити образ «дереволюдини». «Продовжуючи шукати форми для своїх думок, скульптор створює галерею людських постатей, кожна з яких є результатом тривалих роздумів над долею людини-творця. Не тієї Надлюдини, котрою марив Ніцше, і не тієї, що розв’язує питання “твар я чи право маю”, на території сумнівних “республік”. А тої, що будучи одночасно малою і величною, знаходиться у постійному русі самовдосконалення – аж до свого останнього подиху», – говорить про роботи Олена Єгорушкіна.

 

Микола Малишко. «Дзеркало» (2015, дерево)

 

Частина «Глина» є продовженням проекту «Сцена І. Сцена ІІ» за творами Миколи Малишка, що експонувався в Я Галерея чотири роки тому. Це серія невеликих скульптур із глини, які є ескізами до дерев’яних постатей скульптора. «Для мене недостатньо самого лише дерева чи глини. Для мене найперший матеріал – це весь світ, і я в ньому. Вже потім все втілюється у матеріалі – до якого я маю такі ж пієтети як до своєї душі», – так власну творчість характеризує сам скульптор.

 

Микола Малишко. «Молитва» (2013, глина)

 

Микола Малишко народився 1938 року в селі Знаменівка на Дніпропетровщині. Закінчив Дніпропетровське художнє училище (1961) та Київський Державний художній інститут (1967, нині – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). У радянський період твори Малишка не експонувалися, бо виходили за рамки проголошуваного «соцреалізму». Вперше «незалежні» роботи автора були представлені у Львівському Національному музеї 1993 року, а потім – у міжнародних проектах у Німеччині, Угорщині та Австрії.

 

Проект «Глина / Лінія» відкривається 17 вересня (17:00 – Дніпропетровський художній музей; 19:00 – Я Галерея) і триватиме до 15 жовтня.