Як минув міжнародний фотофестиваль Odesa Photo Days
Фестиваль Odesa Photo Days 2018 проходив з 25 по 29 квітня і лишив після себе помітний ефект. Одесу відвідали близько трьохсот фотографів, кураторів і дослідників сучасної культури з України, Нідерландів, Угорщини, Південної Кореї, США, Німеччини, Франції, Греції, Вірменії, Австрії, Росії, Іспанії. Українські та іноземні фотографи взяли участь в освітній програмі: майстер-класах, портфоліо-рев’ю, відвідали лекції Тіграна Аміряна (Вірменія), Панагіотіса Папутсіса (Греція), Алека Сота (США).
Читати також: Катерина Радченко: “Питання провокації — це питання обізнаності глядача”
Odesa Photo Days 2018. Головна експозиція
До середини травня в Одесі триватимуть 7 виставок, що були відкриті протягом міжнародного фотофестивалю. Головна експозиція у Одеському літературному музеї налічує 29 фотосерій від авторів з 19 країн і відкрита до 15 травня.
Виставка шведського класика фотографії Андерса Петерсена «Кафе “Лемітц”» експонується в галереї NT Art до 20 травня. Експозиція української народної авторки Параски Плитки-Горицвіт відкрита до 6 травня у галереї Invogue Art. Ще чотири виставки авторів з Англії, Франції, Аргентини і Південної Кореї демонструються у лекторії 4City, театральному просторі ТЕО, Urban Music Hall і дворику готелю Mezzanine.
Odesa Photo Days 2018. Головна експозиція
«Цього року нам вдалося значно розширити програму: ми вперше провели міжнародний конкурс на участь у головній експозиції, відкрили більше виставок. Також вперше залучили до фестивалю підліткову аудиторію — провели фотоконкурс серед українських підлітків і показали роботи фіналістів міжнародній аудиторії. Повні зали на всіх подіях і схвальні відгуки від колег і партнерів дарують відчуття, що ми рухаємося у правильному напрямку», — розповідає директорка фестивалю Катерина Радченко.
Робота одного з гостей цьогорічного фестивалю Алека Сота (США) 'Misty', 2005
Четвертий міжнародний фотофестиваль Odesa Photo Days відбувся завдяки волонтерській роботі команди і підтримці локальних, всеукраїнських та міжнародних партнерів. Партнери експозиції «Вхід заборонено» — Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА, Одеський літературний музей, видавництво RedZet, компанія Fujifilm Україна. Виставка Андерса Петерсена відбувається за підтримки Посольства Щвеції в Україні і Шведського інституту; координатор проекту в Україні — видавництво RedZet.