Якоб Колдінг. «Світ із труднощами»

У Нью-Йорку в галереї Team проходить виставка берлінського художника Якоба Колдінга під назвою «Світ із труднощами».

 

 

Предметом творчості Колдінга є соціальне, фізичне, психологічне та політичне позиціонування. Для цієї виставки він створив інсталяцію, яка зображує дерев’яні силуети людей в натуральну величину, з чорно-білими принтами на них. У творах впізнається типова модерністська образність: діорами ХІХ століття, карнавальні костюми і театральні декорації. Ці роботи не можна назвати ані живописними, ані скульптурними. Напруженість зв’язку між очікуванням і дійсністю у цих тривимірних площинах вимагає від глядача постійної пильності за власним просторовим досвідом.

 

 

 

Фігури Колдінга відображають сучасні та міфологічні архетипи, які вказують на культурну тенденцію до перетворення людської тілесності в семіотичний індикатор. Їхні масштаби та розміщення створюють ілюзію реальних людей, але площинність та відсутність кольору в образах стирає відчуття реальності.

 

 

Виставка перейняла назву з оповідання Хуліо Кортасара «Тітка з труднощами», в якому головна героїня переживає занепокоєння через те, що вона впала на спину і більше не в змозі піднятися. Твори Колдінга так само виражають певне почуття страху, а разом із ним – тонкий баланс між буквальним і метафоричним, фізичним і психологічним, політичним та персональним.

 

 

Виставка Якоба Колдінга «Світ із труднощами» триватиме до 22 березня.

 

Джерело: teamgal.com