Якова Гніздовського показали у Черкасах

У Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка творів Якова Гніздовського. До неї потрапили близько ста робіт українсько-американського графіка, що прибули до Черкас із Національного художнього музею України та Національного музею у Львові ім. Андрія Шептицького.

 

Тут і далі – фото з виставки

 

Яків Гніздовський народився у селі Пилипче на Тернопільщині, але визнання здобув у Сполучених Штатах. Художник працював у надзвичайно складній техніці дереворізу, надихаючись творчістю Альбрехта Дюрера. Його твори зберігаються у поважних колекціях світу: в Національному музеї американського мистецтва, Музеї образотворчого мистецтва в Бостоні, колекції Білого Дому, Музеї модерного мистецтва у Більбао, Картинній галереї Вінніпега, багатьох університетах та приватних колекціях.

 

 

Виставка Якова Гніздовського в Черкаському обласному художньому музеї відбувається за сприяння Міністерства культури України, посольства США в Україні та громадської організації «Фундації “Відкрита Україна”» до 100-річчя від дня народження графіка. Нагадаємо, що в минулому році виставку Якову Гніздовському присвятив Національний художній музей України.