Yakutovych Academy та видавництво Артбук презентують книгу про Сергія Якутовича

Проект Yakutovych Academy та видавництво Артбук презентують нову книгу про Сергія Якутовича «Професія: художник» авторства Поліни Ліміної.

 

Що є мотивом для митців творити і як це – бути художником? Чому деякі автори отримують маркер «актуальних», тоді як інші викреслюються з сучасного контексту? Як особисті переживання перегукуються з суспільними рухами та де пролягає межа між конфронтацією та конформізмом щодо системи?

 

Ці питання звучать у книзі «Професія: художник» і розкриваються через особистість Сергія Якутовича – одного з найбільш цікавих, гострих і неоднозначних митців останніх п’ятдесяти років. Його біографія надає матеріал для роздумів як над приватними проблемами творчих видів діяльності, так і щодо вписування художників у суспільне життя. Кардинальні злами дев’яностих років умовно розділили шлях Якутовича на дві частини: до та після. І якщо творчість Сергія двохтисячних є більш відомою, то його період «до» залишився викресленим та напівзабутим. Авторка видання, Поліна Ліміна, закцентувала саме на цій епосі, з її напруженням і проблематикою, які залишаються актуальними й сьогодні.

 

Зображення надане видавництвом

 

Книга «Професія: художник» зроблена в форматі критичної біографії, де митець – це, перш за все, людина. Це видання – не про результат, але про процес творчості, що в певний період стає стилем існування й зливається з особистістю автора. Шлях Якутовича є справжнім мистецьким актом, який надає не менше матеріалу для роздумів, аніж доробок художника.

 

Презентація книги «Професія: художник» відбудеться під час Книжкового Арсеналу – 2018, 2 червня о 16:00, у залі УВК.

 

Наразі видавництво Артбук запускає передплату новинки. Тридцять перших примірників можливо замовити за зниженою ціною – 300 грн (повна вартість складатиме 350 грн) – і отримати їх у двадцятих числах травня, коли книжка вийде з друку. Для того, щоб скористатися передплатою, пишіть на пошту artbook.publishing@gmail.com

 

Більше інформації про нове видання «Професія: художник» ви можете знайти на сторінці видавництва.