Яніна Пруденко проведе кураторський інтенсив у Івано-Франківську

Платформа "Тепле Місто" та програма "Наступний проект" оголошують open-call на Кураторський інтенсив з Яніною Пруденко, що відбудеться 27‒28 травня у Івано-Франківську.

 

Яніна Пруденко

 

Це гарна можливість спробувати себе у професії куратора для людей, що прагнуть пов'язати своє майбутнє з сучасним мистецтвом. Під час інтенсиву учасники візьмуть участь у обговоренні теоретичного матеріалу, а також у створенні прототипу власного кураторського проекту.

 

У рамках теоретичної частини будуть обговорені питання: хто такий куратор? як давно існує професія куратора сучасного мистецтва? якими є зони його відповідальності? чи є кураторський проект художнім висловлюванням? що потрібно штудіювати куратору? якими мають бути взаємовідносини куратор-художник? якими бувають кураторські проекти?

 

Практична частина дасть можливість учасникам створити прототип власного кураторського проекту. Працюючи у групі, що складатиметься з декількох учасників, кожен матиме можливість долучитися до обговорення кураторської концепції, відбору учасників проекту, написати кураторський текст, продумати локацію свого проекту.

 

За результатами кураторського інтенсиву кожна група учасників матиме готовий прототип кураторського проекту, відшліфований у процесі колективних обговорень та дружньої критики та готовий до безпосереднього втілення.

 

Тривалість — 2 дні.

Умови участі — відбір 12 учасників на конкурсній основі згідно з заповненими заявками та мотиваційними листами, поданими до 15.05.

 

Фейсбук

 

Організатор — платформа "Тепле Місто",  програма "Наступний проект"

Координаторка — Лілія Гоголь

Партнер — ГО "ДзигаМедіаЛаб"

 

* * *

Яніна Пруденко — кураторка проектів у сфері сучасного мистецтва, що відбувалися у Києві, Львові, Санкт-Петербурзі, Москві, Жиліні (Словаччина), Волькерсдорфі (Австрія). Очільниця магістерської програми "Куратор сучасного мистецтва" у НПУ імені М.П. Драгоманова. Кураторка Відкритого архіву українського медіа арту. Наразі працює над монографією "Кібернетика в гуманітарних науках та мистецтві СРСР".