Як минув Конкурс у сфері сучасного мистецтва у Вінниці?
У грудні 2016 року, у місті Вінниця відбувся ІІІ Всеукраїнський конкурс у сфері сучасного візуального мистецтва для молодих художників імені Натана Альтмана. Проект організовує вже в третє ГО «Лабораторія актуальної творчості» спільно з Департаментом культури Вінницької міської Ради та «Асоціацією артгалерей України» (Київ).
Конкурс присвячено відомому в світі митцю Натану Ісааковичу Альтману, який народився в м. Вінниця 10 (22) грудня 1889 року, та досяг успіху власними силами, завдяки власному таланту й наполегливості.
1 місце, Сергій Григорян (Івано- Франківськ), проект «Hutsulosaurus reх», «Гуцулозавр Карпатський»
Цього року на конкурс надійшло більше 50 заявок, з яких експертною радою було обрано 13 проектів для фінальної демонстрації, автори яких з’їхались у Вінницю в «Галерею ХХІ», щоб персонально презентувати власні твори.
Виставка фіналістів показала високий рівень досвідченості її учасників в сучасних тенденціях розвитку візуального мистецтва. Презентовані проекти відповідали всім оціночним критеріям конкурсу: креативність, інновація та художня майстерність.
2 місце, Уляна Кульчицька (Львів), проект «Акомодація.Фокус»
3 місце, Ольга Федорова (Харків), проект «Доппельгангер»
Цікавий географічний формат фіналістів (Київ, Харків, Львів, Одеса, Івано-Франківськ, Тернопіль), показав різні регіональні особливості та традиції, що їх характеризують, але в актуальному сучасному контексті. Молоді українські митці оперуючи «мовою» сучасного мистецтва демонструють нове свіже бачення української ідентичності в мистецтві, сміливо працюючи з гострими, як лезо бритви контекстами. Релігія і релігійність, особливості трансформацій фізичної матерії, соціо-культурний контекст, критика сучасного культурного стану суспільства, філософія прочитуються у творах, викликаючи захоплення, не даючи жодного шансу глядачу на байдужість.
Фіналіст конкурсу Тетяна Боричок (Львів), «Форма виявлення»
Результатом конкурсу стало визначення преможців де перше місце отримав Сергій Григорян (Івано- Франківськ) з проектом: «Hutsulosaurus reх», «Гуцулозавр Карпатський», скульптура виконана з карпатських килимів – верет, доповнена колажами, що творчо симулювали музейну експозицію.
Фіналіст конкурсу Роксолана Угринюк (Львів), проект «Ніхто є присутній»
Друге місце дісталось Уляні Кульчицькій (Львів) за проект «"Акомодація.Фокус», мультимедійну інсталяцію, виконану на синтезі відео проекції та візуального просторового об`єкту.
Третє місце зайняла Ольга Федорова (Харків), проектом «Доппельгангер», серією масштабних колажів.
На основі проведення конкурсу в 2017 р. буде видано друкований каталог та презентовано протягом року в м. Київ в галереї «Совіарт» (Андріївський узвіз, 22а), під час відкриття персональної виставки переможця конкурсу Сергія Григоряна.
Фіналіст конкурсу Ольга Бабак (Харків), проект «Папка для паперів»
Фіналісти конкурсу арт група Light (Ольга Чекотовська , Катерина Кубицька-Солдатова , Альона Шибунова, Ольга Антонова , Євгенія Антонова , Юлія Захарова ), (Київ), проект «Connektions» (відео перформанс)
Фіналіст конкурсу Ольга Лісовська (Харків), проект «Естетика повсякденності та діамантові біляші»
Фіналісти конкурсу Дмитро Ерліх та Роман Громов (Одеса), «Відродження Відродження»
Фіналіст конкурсу Галина Хорунжа (Львів), проект «Б.Н./N.N.»
Фіналіст конкурсу Ольга Кукуш (Івано – Франківськ), «Колообіг»
Фіналіст конкурсу Богдан Кухарський (Тернопіль), проект «Пошук першоелементів» (фрагмент)
Фіналіст конкурсу Данило Ковач (Львів), «Альфа і Омега» (перформанс)