Єдиний у світі музей гей-арту відзначив день народження

Днями в музеї Leslie + Lohman Museum of Gay and Lesbian Art (Нью-Йорк) відбувся традиційний День засновників. Під час святкової церемонії один із них, – Чарльз Леслі, – розповів про історію створення арт-центру.

 

Чарльз Леслі зі своїм коханим Фрітцом Лохманом почали просувати ЛГБТ-мистецтво в 1969 р. Того року вони організували першу виставку гей-арту, яку за один вікенд відвідало 200 людей.

 

Чарльз Леслі та Фрітц Лохман

 

У 1980-х рр. таке мистецтво опинилося на маргінесах через стрімке поширення захворюваності на СНІД. Родичі художників із нетрадиційною сексуальною орієнтацією знищували їхні твори, боячись утисків та морального осуду. Леслі та Лохман на деякий час припинили виставкову діяльність, але в 1987 році заснували власний фонд Leslie/Lohman Gay Art Foundation, що займається збереженням і просуванням гей-арту.

 

Інсталяція під час виставки «Квір-теми» («Queer Tgreads») у Leslie + Lohman Museum of Gay and Lesbian Art

 

Девід Хокні. «Два хлопця»

 

Артур Тресс. «Розмова у доках»

 


Вільгельм Вон Глоеден. Без назви («Хлопець із трояндами у волоссі»)

 

У 2011 р. Leslie + Lohman Museum of Gay and Lesbian Art отримав офіційний статус. Таким чином музей наразі є першим і єдиним у світі гей-арт-центром. За інформацію з офіційного сайту, його головна місія сьогодні – це «інформування, навчання і розваги в сфері мистецтва, що має стосунок до гей-ком’юніті».

 

Джерело: smithsonianmag.com, leslielohman.org