Європейська цензура: в Парижі з виставки вилучили фотографію через анонімні листи

Фотографія матері та дочки, які обіймаються, була вилучена з експозиції виставки в Парижі після семи анонімних листів. Вони змусили директора Європейського дому фотографії (Maison Europйenne de la Photographie) піддати роботу цензурі.

 

Фотографія «Мати і дочка II» (2014) це сукупність чотирьох зображень, які створила Діан Дюкре. На фото мати обіймає свою доньку. Обидві героїні зображені оголеними. Ця картина мала бути частиною виставки «Інтимність як ілюзія», яка проходить в рамках Le Mois de la Photo щорічного місячного загальноміського фестивалю фотографії в Парижі. Проте, роботу Діан Дюкре прибрали з експозиції в Galerie Catherine Houard ще до її початку 30 жовтня.

 

 

Листи протесту, адресовані організаторам виставки та митцю, докоряли не роботі «Мати і дочка II», а іншому фото з тієї ж серії, яке з'явилося в листівці проекту. Це зображення показує фотографа та її дочку в три чверті портрету, на якому вони грайливо цілуються. В анонімних скаргах було зазначено, що таке зображення може підбурювати до інцесту або навіть педофілії. «Будь ласка, видаліть цю фотографію, яка не проявляє жодного акту любові до дитини! Будь ласка, від імені жертв інцесту (до яких належу і я) та організацій, які їх представляють», написано в одному з листів.

 

Хоча зображення, про яке йде мова, насправді не було включене до експонатних робіт, але керівництво вирішило вилучити фото «Мати і дочка II» з виставки.

 

 

«Я досі не розумію, як галерист і директор інституту, який, як передбачається, має сприяти роботі художників, міг навіть без найменшої загрози, на підставі простих анонімних запитів, прийняти рішення видалити мою роботу», скаржиться Дюкре.

 

Фотограф Мері Дошер, яка допомагала організовувати цю виставку, пропонує свій варіант хронології подій, що призвели до видалення роботи своєї колеги. Вона пише: «Семеро людей вирішили, не знаючи роботи, піддати її цензурі та заборонити показ. Звертаюсь до тих, хто захищає фотографів. Ще є час, щоб довести, що робота може витримати цензуру. Ми переконані, що ви піклуєтеся про захист свободи вираження думок і свободи для роботи».

 

За матеріалами: hyperallergic.com