Юрій Пікуль дослідив межі пейзажного жанру в новому проекті "Лісосмуга"

16 червня у галереї «Дукат» відбудеться відкриття персональної виставки Юрія Пікуля «Лісосмуга 92 км. Межі пейзажу». На виставці буде представлено однойменну серію живописних робіт, що втілює концептуальні пошуки автора у жанрі пейзажу.

 

Тут і далі — твори Юрія Пікуля з серії «Лісосмуга 92 км» 

 

«Лісосмуга 92 км» — серія робіт, що досліджує межі пейзажного жанру, його можливості у сучасному художньому процесі. Це спроба вивести пейзаж у актуальний мистецький простір, позбавивши його декоративності та життєподібності. Серія умовно поділяється на кілька циклів робіт, у кожному з яких художник послідовно досліджує можливості кольору та геометричного ритму, щоб, зрештою, підійти до крайньої межі формальної редукції ознак пейзажу.

 

 

Вилучаючи такі характерні й звичні риси пейзажу, як чуттєвість, поетика та естетизація природи, Юрій Пікуль звертається до логіки геометричної редукції, кольорових та ритмічних повторюваних структур, паттернів. Заміна естетичної складової на математичну спонукає глядача до інтелектуального сприйняття, на противагу цілковито чуттєвій перцепції.

 

 

Виставка триватиме з 16 червня до 4 липня 2016 року.
Відкриття виставки: 16 червня 2016 р. о 19:00 за адресою: вул. Рейтарська, 8б, галерея «ДУКАТ».